شماره ۲۰۹۳ | ۱۳۹۹ يکشنبه ۲۷ مهر
صفحه را ببند
غلامعباس توسلی درگذشت
پیام انجمن جامعه‌شناسی ایران درپی درگذشت غلامعباس توسلی

[شهروند] غلامعباس توسلی، جامعه‌شناس برجسته ایرانی، مولف بیش از ده‌ها کتاب در حوزه علوم اجتماعی و از اعضای نهضت آزادی ایران درگذشت. انجمن جامعه‌شناسی ایران در پی درگذشت استاد غلامعباس توسلی نوشت:
استاد بزرگ و پیشکسوت علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی ایران، جناب آقای دکتر غلامعباس توسلی بعد از یک دوره بیماری صبح روز بیست‌وپنجم مهر ۱۳۹۹ در منزل خود در تهران جان به جان آفرین تسلیم کرد.
دکتر توسلی متولد ۱۳۱۴، از نیمه دهه ۴۰ تا نیمه دهه ۹۰ شمسی در کسوت استادی در موسسه تحقیقات اجتماعی و دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و سایر دانشگاه‌ها به تدریس نظریات و حوزه‌های جامعه‌شناسی و آموزش و پژوهش اشتغال داشته، همچنین آثار ارزشمندی تألیف و ترجمه کرده‌اند و بسیاری از دانش‌آموختگان علوم اجتماعی افتخار شاگردی ایشان را داشته‌اند.
استاد دکتر توسلی در دوران پس از انقلاب نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ و تداوم و تثبیت رشته‌های علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی داشت و علوم اجتماعی ایران از این‌رو وامدار تلاش‌های مسئولانه این استاد فرزانه هستند. او همچنین جزو موسسان و اولین رئیس انجمن جامعه‌شناسی ایران بود و نقش تعیین‌کننده‌ای در ایجاد و تثبیت جایگاه انجمن ایفا کرد.
درگذشت این استاد بزرگ جامعه‌شناسی ایران را به خانواده محترم استاد، به خصوص همکار ارجمندمان سرکار خانم دکتر افسانه توسلی، همه همکاران و شاگردان ایشان و اجتماع علمی جامعه‌شناسی و علوم اجتماعی ایران تسلیت عرض می‌کنیم و برای ایشان رحمت و مغفرت و برای خانواده معزز ایشان شکیبایی و طول عمر با عزت مسألت داریم.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  106