شماره ۲۰۶۸ | ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۶ شهريور
صفحه را ببند
توزیع واکسن آنفلوآنزا از هفته اول مهر

[شهروند] واکسن آنفلوآنزا در اول مهر در داروخانه توزیع می‌شود. اولویت نخست هم گروه‌های حساس، افراد مسن بالای 65‌ سال و کودکان هستند. آن‌طور که مسئولان وزارت بهداشت می‌گویند قیمت مصوب برای عرضه این واکسن 42 هزارو 500 تومان است و داروخانه‌ها با ثبت کد ملی این واکسن را در اختیار مراجعان قرار می‌دهند.
سیما سادات لاری ظهر دیروز در تشریح جزئیات توزیع واکسن آنفلوآنزا و شرایط دریافت این واکسن توضیحاتی ارایه داد. به گفته او تعداد ۲.۵‌میلیون واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های پرخطر در اختیار معاونت بهداشت قرار می‌گیرد تا برای مادران باردار، سالمندان، زندانی‌ها، کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص و زمینه‌ای و نیروهای مسلح به صورت رایگان تزریق شود.
آن‌طور که لاری می‌گوید، بیماران خاص و زمینه‌ای و زنان باردار باید واکسن آنفلوآنزا را از مراکز بهداشت دریافت و تزریق کنند: «حدود ۵۰‌هزار نفر از افراد بالای ۶۵‌ سال که در مراکز بهداشت ثبت شده‌اند، نیز این واکسن را به صورت رایگان از مراکز بهداشت دریافت می‌کنند.» او درباره سایر افراد سالمند هم توضیح داد: «۴.۵‌میلیون نفر دیگر از افراد بالای ۶۵‌ سال هم واکسن آنفلوآنزا را از داروخانه‌های سراسر کشور با ارایه کارت ملی دریافت خواهند کرد.»
به گفته سخنگوی وزارت بهداشت هر فرد با ارایه کارت ملی و ثبت کد ملی می‌تواند فقط یک واکسن آنفلوآنزا دریافت کند. او درباره قیمت مصوب این واکسن هم توضیح داد: «هزینه ۲.۵‌میلیون واکسن که در اختیار معاونت بهداشت برای تزریق افراد پرخطر و بیماران زمینه‌ای و مادران باردار قرار می‌گیرد، رایگان است. بقیه واکسن‌ها که در داروخانه‌ها توزیع می‌شود و تا سقف ۱۶‌میلیون واکسن است، حدود ۴۲‌هزار و ۵۰۰ تومان قیمت خواهد داشت. اگر نیاز به واردات بیش از این میزان واکسن آنفلوآنزا باشد، ممکن است با قیمت غیریارانه‌ای و ارز آزاد وارد شود.»

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  81