شماره ۲۰۶۸ | ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۶ شهريور
صفحه را ببند
افزایش 15‌درصدی شهریه دانشگاه آزاد

[شهروند] شهریه متغیر دانشجویان دانشگاه آزاد به ‌طور میانگین 15‌درصد افزایش پیدا می‌کند. این خبر را محمد‌مهدی‌طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، اعلام کرد. او که در نشست خبری به مناسبت آغاز ‌سال تحصیلی جدید دانشگاه حضور یافته بود، ضمن ارایه گزارشی از عملکرد این دانشگاه از بدو تأسیس تا کنون، به شیوه‌های آموزش مجازی این دانشگاه اشاره و توضیحاتی درباره برنامه‌ریزی آموزشی این دانشگاه ارایه کرد.
طهرانچی درباره افزایش شهریه‌های دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی توضیح داد: «در ترم جدید برای ورودی‌های ‌سال 99 شهریه ثابت رشته‌های کاردانی بین 400 تا یک‌میلیون و 200‌هزار تومان نسبت به واحد محل تحصیل متفاوت است. در مقطع کارشناسی شهریه ثابت بین 600 تا یک‌میلیون و 500‌هزار تومان، کارشناسی ناپیوسته 600 تا یک‌میلیون و 800‌هزار تومان خواهد بود.» او البته به این موضوع هم اشاره کرد که به ‌دلیل شرایط کرونا دانشجویان این ترم با پرداخت صرفا شهریه ثابت می‌توانند در کلاس‌ها شرکت و باقیمانده شهریه را اقساطی تا پایان ترم پرداخت کنند.
رئیس دانشگاه آزاد درباره شیوه‌نامه جدید آموزشی این دانشگاه برای ترم جاری هم گفت: «طرح 4+12 را در آموزش مجازی ‌سال تحصیلی جدید اجرا می‌کنیم. این طرح به‌ گونه‌ای است که 12 جلسه مجازی و 4 جلسه حضوری خواهیم داشت. استاد در جلسات حضوری کیفیت آموزش را پیگیری می‌کند و درواقع مرور مطالب و جلسات گفت‌وگو است.» او درباره چگونگی برگزاری کلاس‌های عملی و کارورزی هم توضیح داد: «برای کارورزی و دروس عملی بخشنامه‌ای را در اردیبهشت‌ 99 ابلاغ کردیم تا دانشجویان در مکان زندگی در واحد دانشگاهی دروس عملی را بگذرانند. دروس عملی به ‌صورت گروه‌های کوچک پنج تا هفت نفره در محل زندگی فرد به‌ صورت فشرده 12 جلسه در 3 روز برگزار می‌شود و این روش خاص دانشگاه آزاد است که با توجه به پهنه سرزمینی این امکان فراهم شده است.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  86