شماره ۲۰۳۱ | ۱۳۹۹ شنبه ۱۱ مرداد
صفحه را ببند
نشست هم‌اندیشی مربیان جست‌وجو و نجات شهری (آوار) برگزار شد

[شهروند] نشست ویدیوکنفرانس مربیان جست‌وجو و نجات شهری (آوار) سراسر کشور با حضور معاون برنامه‌‌ریزی و آموزش‌های تخصصی، رئیس اداره آموزش‌های تخصصی و کارشناسان سازمان امدادونجات برگزار شد.»
حمیدرضا اسکاش در این نشست گفت: «کشور ایران یکی از 10 کشور حادثه‌خیز دنیا به شمار می‌رود. هرساله بلایای طبیعی همانند زلزله، سیل، طوفان و آتش‌سوزی قسمت‌های مختلفی از جهان را گرفتار می‌کند. وقوع بلایای طبیعی؛ نظیر سیل و زلزله، طوفان و گردباد و... اکثرا تأثیرات مخرّبی بر سکونتگاه‌های انسانی باقی می‌گذارد و تلفات سنگینی بر ساکنان آنها وارد می‌‌کند و باعث مرگ‌ومیر، رنج و اندوه بیش از حد انسان و صدمات مادی بسیار زیادی می‌شود.»
معاون برنامه‌‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امدادونجات گفت: «مربیان جست‌وجو و نجات در آوار به دلیل تربیت امدادگران و نجاتگران، از آنجایی که امدادگران و نجاتگران با حضور در کلاس درس این عزیزان با اصول و روش نجات در این‌گونه حوادث آشنا می‌شوند، می‌بایست با فنون و روش‌های جدید در این زمینه آشنا باشند.»
او افزود: «این مربیان باید بتوانند ضمن حضور در عملیات‌ها در کنار دیگر تیم‌ها به‌عنوان راهنما در دوره‌ها مطالب و آموزه‌های به روز و علمی را به فراگیران آموزش دهند.»
در این نشست ویدیوکنفرانسی، مربیان جست‌‌وجو و نجات شهری (آوار) 31 استان مشکلات و چالش‌های خود را از قبیل برگزار نشدن دوره‌های بازآموزی، هماهنگ‌نبودن سرفصل‌های آموزشی با نیازهای روز، شرکت نکردن مربیان در عملیات‌های امدادونجات، نبودِ فضای آموزشی مناسب و... مطرح کردند.»

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  119