شماره ۲۰۰۴ | ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۰ تير
صفحه را ببند
مکث

برق‌گرفتگی در سلطانیه حادثه آفرید
جوان سی‌ودو ساله سلطانیه‌ای در خانه خود دچار برق‌گرفتگی شد و جان خود را از دست داد. در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر برق‌گرفتگی بلافاصله تیم‌های امدادی و انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند. در بررسی‌های انجام‌شده از محل حادثه مشخص شد جوانی سی‌ودو ساله‌ هنگام کار در خانه خود با دستگاه جوشکاری دچار برق‌گرفتگی شده است که بلافاصله به بیمارستان منتقل شد.
فرمانده انتظامی شهرستان سلطانیه در ارتباط با این حادثه گفت: «این جوان بر اثر شدت جراحات در بیمارستان فوت کرد و با تشکیل پرونده به پزشکی‌قانونی منتقل شد که تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.»


تصادف خودرو با شتر، راننده را کشت
[شهروند] تصادف خودرو سواری پژو ۴۰۵ با سه شتر در شهرستان جاسک منجر به مرگ راننده خودرو شد. این حادثه ساعت ۲۱ یکشنبه شب رخ داد و درحالی‌که یکی از سرنشینان خودرو در محل حادثه جان باخت، یکی دیگر از سرنشینان خودرو نیز مصدوم و به بیمارستان منتقل شد. سرهنگ مهدی نیکبخت، فرمانده پلیس راه هرمزگان  درباره علت این حادثه گفت: «در این حادثه ۵۰‌درصد راننده خودرو به علت بی‌احتیاطی و بی‌توجهی به جلو و ۵۰‌درصد هم مالک شتر به علت رها کردن شتر بدون ساربان مقصر بودند.»
دو شب قبل هم تصادف موتورسیکلت با شتر در جاده بندرعباس به میناب موجب مرگ موتور سوار شد. حدود ۲۰ روز پیش نیز تصادف خودرو با شتر در ۷ کیلومتری شهرستان جاسک جان یکی از سرنشینان خودرو پژو ۴۰۵ را گرفت. موضوع شتر‌های سرگردان از زمان‌های بسیار قدیم به کابوس رانندگان به‌ویژه در جاده‌های شرق هرمزگان تبدیل شده است، اما با وجود این گویا مسئولان هنوز به فکر اتخاذ راه و چاره‌ای عملی برای رفع این مشکل نیستند.


آوار مرگ بر کارگر ۴۳ ساله همدانی
[شهروند] کارگر چهل‌وسه ساله در یکی از روستاهای شهر همدان بر اثر ریزش آوار جان باخت.
آرتین کمالی، مدیرکل پزشکی‌قانونی استان همدان در گفت‌وگو با ایسنا توضیح داد: «یکشنبه هشتم تیرماه در روستای ابرو کارگری چهل‌وسه ساله مشغول تخریب دیواری قدیمی بود که دیوار، بر سرش آوار شد و در دم جان باخت.»
او در ادامه صحبت‌هایش گفت: «در دو ماهه ابتدای ‌سال ۹۸ چهار مرد و در مدت مشابه امسال یک مرد بر اثر حادثه کار جان خود را از دست داده‌اند که این نشان از کاهش ۷۵‌درصدی متوفیان ناشی از حوادث کار دارد.»
کمالی با بیان اینکه سال ۹۷ در مجموع ۳۸ مرد بر اثر حوادث ناشی از کار جان باختند، افزود: «متوفیان حادثه کار در‌ سال ۹۸، ۳۶ مرد بوده که در مقایسه با مدت مشابه‌ سال ۹۷ کاهش ۵.۲‌درصدی داشته است.»
او در ادامه گریزی به آمار مصدومان حادثه کار زد و افزود: «در دو ماهه نخست ‌سال ۹۹، ۶۲ مرد و در مدت مشابه ‌سال ۹۸، سه زن و ۶۹ مرد و در مجموع ۷۲ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار دچار مصدومیت شدند که آمار نشان از کاهش ۱۳.۸‌درصدی مصدومیت دارد.»
مدیرکل پزشکی‌قانونی استان همدان با بیان اینکه ‌سال ۹۷، ۱۰زن و ۴۲۵ مرد و در مجموع ۴۳۵ نفر در حادثه کار مصدوم‌شدند، ادامه داد: «تعداد مصدومان حوادث ناشی از کار ‌سال ۹۸، ۱۷ زن و ۴۸۳ مرد و در مجموع ۵۰۰ نفر است که در مقایسه با مدت مشابه‌ سال گذشته آن ۱۴.۹‌درصد افزایش را نشان می‌دهد.»
او حوادث کار را از دو منظر تشریح کرد و گفت: «برخی افراد پیش از بروز سانحه به علت بیماری ازجمله سکته قلبی جان می‌بازند، سپس دچار سانحه کار می‌شوند که در معاینات پزشکی این موضوع رصد و مشخص می‌شود.»
کمالی سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن را از مهم‌ترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار عنوان کرد و گفت: «با رعایت نکات ایمنی می‌توان این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  330