شماره ۱۹۷۷ | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱ خرداد
صفحه را ببند
اخبار روز

سند افشاشده پنتاگون:  ویروس کرونا تا تابستان ۲۰۲۱آن هم بدون واکسن باقی می‌ماند
این سند افشاشده بدون امضا درباره باقی‌ماندن ویروس کرونا در سطح جهان تا تابستان ۲۰۲۱ است که برای وزیر دفاع ایالات متحده نوشته شده و شامل یک مسیر طولانی پیش‌رو برای این بیماری ویروسی عالم‌گیر است. به نوشته روزنامه دیلی‌میل، این سند افشاشده با آنچه مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا پیشتر درباره ویروس کرونا گفته بود، متفاوت است؛ اسپر گفته بود: «پیروزی مهم است و ما در پایان ‌سال‌جاری میلادی (۲۰۲۰) واکسنی خواهیم داشت و آن را برای درمان آمریکایی‌ها به کار می‌گیریم.»
این در حالی است که آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی دولت آمریکا گفته است که واکسن دست‌کم تا ۱۲ یا ۱۸ ماه آینده تولید نمی‌شود. در این سند افشاشده پنتاگون آمده که ویروس عالمگیر کرونا تا تابستان ۲۰۲۱ دوام می‌یابد و هیچ واکسنی تا پیش از این موعد برای آن تولید نمی‌شود. این سند بدون امضا که توسط پایگاه خبری Task and Purpose نیز دیده شده است، شامل جزئیاتی مربوط به احتمال واقعی احیای مجدد ویروس کرونا در ماه‌های آتی می‌شود. گفته می‌شود این سند از سوی کنت راپوآنو، دستیار وزیر دفاع در امور دفاع کشور و امنیت جهانی برای اسپر نگاشته شده است. در این سند همچنین آمده است: «تمامی شواهد نشان می‌دهد ما در ماه‌های پیش‌رو همچنان باید با ویروس کرونا که جهان را درگیر کرده است، دست‌وپنجه نرم کنیم. این احتمال تا زمانی که ایمنی در مقیاس گسترده از طریق واکسیناسیون و برخی از مصونیت‌ها پس از بهبودی از ویروس وجود داشته باشد، ادامه خواهد یافت.»
اسپر همچنین به چارچوبی برای ارتش آمریکا دراین‌باره اشاره کرده و آورده است: «‌ما مسیری طولانی به‌ویژه درباره احتمال واقعی احیای این ویروس در پیش داریم. همچنین ما باید توجه خود را به ازسرگیری مأموریت‌های حساس و افزایش سطوح فعالیت مجددا معطوف کنیم و تمهیدات ضروری را در ارتباط با احیای مجدد این ویروس در پایان ‌سال‌جاری میلادی در نظر بگیریم.» در این یادداشت شیوع بیماری در «گروه‌ها» رخ خواهد داد، اما هشدار می‌دهد که آزمایش اطمینان صد‌درصد از وجود نداشتن ویروس را فراهم نمی‌کند.

ترکیه، الحاق کرانه باختری را جنایت خواند
ریاست‌جمهوری ترکیه اعلام کرد از تمام اقدامات اتخاذ شده علیه سیاست‌های رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری حمایت می‌کند. به گزارش ایسنا، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه در توییتی اعلام کرد: «ما تهدیدات اسراییل برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری را محکوم‌می‌کنیم و با این طرح‌ها مخالفیم. از جامعه جهانی می‌خواهیم موضعی علیه اسراییل اتخاذ کند.»
 او افزود: «اشغالگری و الحاق، جنایت محسوب می‌شوند. ما از تمام اقداماتی که علیه سیاست‌های اسراییل اتخاذ می‌شود، حمایت می‌کنیم.» بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی یکشنبه در مراسم تحلیف دولت جدیدش اعلام کرد که زمان الحاق شهرک‌های کرانه باختری فرارسیده است.

عربستان رسما احکام تعزیری شلاق را لغو کرد
وزارت دادگستری عربستان رسما احکام تعزیری شلاق را لغو و مجازات‌های دیگری را جایگزین آن کرد. به گزارش ایسنا، وزارت دادگستری عربستان بخشنامه‌ای را برای تمام دادگاه‌ها صادر کرد که در آن آمده است: «تمام دادگاه‌ها موظفند حکم شلاق تعزیری را لغو و آن را با مجازات‌های دیگری مثل زندان یا غرامت یا هر دو جایگزین کنند.» عکاظ به نقل از وزارت دادگستری عربستان نوشت این تصمیم بعد از بررسی‌هایی که هیأت کل دادگاه عالی درباره مجازات شلاق تعزیری و پیامدهای آن انجام داد، گرفته شد. پیش از این به دستور پادشاه عربستان، دادگاه عالی عربستان در ماه آوریل تصمیم به لغو احکام تعزیری شلاق و جایگزینی آن با حبس یا جریمه مالی گرفت.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  525