شماره ۱۸۵۰ | ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۱ آذر
صفحه را ببند
10 استان که کمترین کمک‌های معیشتی را گرفتند، کدامند؟
تهران رکورددار کمترین یارانه نقدی بنزین

آمار دریافت‌کنندگان حمایت معیشتی به تفکیک ۳۱ استان کشور نشان می‌دهد در ۱۰ استان کشور حدود ۶۰‌درصد یارانه‌بگیران در گروه «مشمولان حمایت معیشتی» قرار نگرفتند. از این میان در استان سیستان‌وبلوچستان به‌عنوان یکی از استان‌های کم‌برخوردار ۸۲.۱‌درصد از یارانه‌بگیران، حمایت معیشتی دریافت کردند؛ بنابراین ۱۷.۹ درصد از یارانه‌بگیران این به گزارش مهر استان، مشمول دریافت حمایت معیشتی نشدند. استان سیستان‌وبلوچستان بیشترین مشمولان حمایت معیشتی را به نسبت دریافت‌کنندگان یارانه نقدی به خود اختصاص داده است. همچنین در استان تهران ۵۷.۲‌درصد از یارانه‌بگیران، مشمول دریافت حمایت معیشتی شدند. به عبارتی در استان تهران ۴۲.۸‌درصد از یارانه‌بگیران، «حمایت معیشتی» دریافت نکردند. در بین ۳۱ استان کشور، خانوارهای یارانه‌بگیر استان تهران، کمترین سهم را از «یارانه حمایت معیشتی» دارند.
کدام استان‌ها بیشترین کمک‌های معیشتی را دریافت کردند؟
براساس این گزارش، بعد از استان سیستان‌وبلوچستان که ۸۲.۱‌درصد از یارانه‌بگیران این استان از دریافت حمایت معیشتی بهره‌مند شدند، به ترتیب در استان‌های خراسان‌شمالی ۷۹.۲درصد، استان خراسان‌جنوبی ۷۸.۴درصد، استان گلستان ۷۸درصد، استان لرستان ۷۷.۷درصد، استان گیلان ۷۷.۱درصد، استان کهگیلویه‌وبویراحمد ۷۷درصد، استان کردستان ۷۵.۹درصد، استان اردبیل ۷۵.۲‌درصد و استان همدان ۷۵.۲‌درصد از یارانه‌بگیران، حمایت معیشتی دریافت کردند. یعنی در این استان‌ها بین ۱۸ تا ۲۵‌درصد از یارانه‌بگیران مشمول حمایت معیشتی نشدند.
همچنین در استان‌های کرمان ۷۴.۷درصد، زنجان ۷۴.۶درصد، خراسان‌رضوی ۷۴.۵درصد، آذربایجان‌غربی ۷۴.۵درصد، آذربایجان‌شرقی ۷۴.۴درصد، هرمزگان ۷۴.۳درصد، چهارمحال‌وبختیاری ۷۴.۱درصد، قزوین ۷۳.۷درصد، کرمانشاه ۷۳.۳‌درصد و خوزستان ۷۲.۴‌درصد از خانوارهایی که یارانه نقدی دریافت می‌کردند، مشمول دریافت حمایت معیشتی شدند. در این استان‌ها بین ۲۵.۳ تا ۲۷.۶‌درصد از خانوارهای یارانه‌بگیر در گروه دریافت‌کنندگان حمایت معیشتی قرار نگرفتند.
کدام استان‌ها کمترین کمک‌های معیشتی را دریافت کردند؟
اما در بین ۱۰ استانی که در گروه کمترین مشمولان دریافت حمایت معیشتی قرار دارند، ۷۲.۳‌درصد از یارانه‌بگیران استان مرکزی، ۷۰.۸‌درصد از یارانه‌بگیران ایلام، ۶۹.۰‌درصد از یارانه‌بگیران استان سمنان، ۶۸.۷‌درصد از یارانه‌بگیران استان مازندران، ۶۸‌درصد از یارانه‌بگیران استان قم، ۶۷.۸‌درصد از یارانه‌بگیران استان فارس، ۶۶.۸ از یارانه‌بگیران استان بوشهر، ۶۵.۹‌درصد از یارانه‌بگیران استان اصفهان، ۶۴.۹‌درصد از یارانه‌بگیران استان یزد، ۶۳.۶‌درصد از یارانه‌بگیران البرز و ۵۷.۲‌درصد از یارانه‌بگیران استان تهران، حمایت معیشتی به آنها تعلق گرفت و مابقی یارانه‌بگیران در این استان‌ها، مشمول دریافت حمایت معیشتی دولت نشدند.
براساس این گزارش، میانگین ۳۱ استان کشور نشان می‌دهد در کل کشور ۷۰.۱‌درصد از یارانه‌بگیران، حمایت معیشتی را دریافت کردند و حدود ۳۰‌درصد نیز در گروه مشمولان حمایت معیشتی دولت نشدند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  117