شماره ۱۶۹۵ | ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۶ ارديبهشت
صفحه را ببند
رفیق 10 ساله به‌دلیل بدهی دوستش را کشت و قصد جان خواهر و خواهرزاده‌اش را داشت
خانواده‌ای که دعوت به مرگ می‌شدند

شهروند| مرد قاتل در سناریوی عجیبی دوستش را به‌دلیل طلب 500 میلیونی به قتل رساند و قصد داشت دیگر اعضای خانواده او را هم به قتل برساند که در دام ماموران پلیس گرفتار شد.
ساعت 4 بامداد 25 اردیبهشت خبری مبنی بر اسیدپاشی در محله چشمه‌‌علی شهر ری به پلیس 110 اعلام شد که به‌سرعت تیمی از ماموران کلانتری 131 شهر ری به محل حادثه اعزام شدند.
ماموران کلانتری شهر ری با حضور در محل، اطمینان پیدا کردند موضوع اسیدپاشی صحت ندارد و یک فقره قتل در آدرس اعلامی به وقوع پیوسته است و لحظاتی بعد، ماموران انتظامی قاتل را درحالی‌که داخل یک انباری و پشت تعدادی میلگرد پنهان شده بود، بازداشت کردند.
پس از بازداشت قاتل، ماجرای قتل فاش و مشخص شد که دو روز پیش از آن قاتل مردی 47 ساله را به قتل رسانده و جسدش را داخل یک چاه فاضلاب انداخته است. همچنین او خواهر و خواهرزاده مقتول را بشدت مجروح کرد و این دو نفر برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند.
 قاتل که همسن مقتول است، در همان ابتدای تحقیقات به قتل اعتراف کرد و گفت: «بیش از 10‌سال با مقتول آشنایی و رفت‌‌وآمد خانوادگی داشتیم و رفاقت ما صمیمی بود. در این سال‌ها چند کار مالی با مقتول انجام دادم تا این‌که از مدتی قبل بر سر موضوعات مالی با هم اختلاف پیدا کردیم و این اختلافات ادامه‌دار شد.»
جر و بحث بین من و مقتول ادامه داشت تا این‌که شامگاه 23 اردیبهشت او را برای حل موضوعات مالی به خانه‌ام دعوت کردم و در پارکینگ آپارتمان مشغول صحبت با هم شدیم. من به مقتول گفته بودم یا پول او را به او می‌دهم یا در صورت تمایل او، می‌توانم او را برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد به دوبی بفرستم. در پارکینگ جر و بحث بین من و مقتول بالا گرفت و کار به فحاشی کشید تا این‌که مقتول یک چوب از روی زمین برداشت و دو ضربه به من زد. من نیز که آموزش دفاع‌ شخصی دیده‌ام، توانستم او را خلع سلاح کنم و چوب را از دستش بگیرم.»
قاتل درباره نحوه قتل مقتول نیز گفت: «در پارکینگ خانه ما چاهی برای یکسان‌سازی آب و فاضلاب حفاری شده بود و قرار بود در آن عملیات عمرانی صورت گیرد که هنگام درگیری کنترلم را از دست دادم و با چوب ضربه سنگینی به صورت مقتول زدم و او تعادلش را از دست داد. به دلیل نفرت زیاد از مقتول قصد داشتم با طناب او را خفه کنم، اما جسدش را داخل چاه انداختم. پس از قتل، با خواهر و خواهرزاده مقتول تماس گرفتم و آنها بامداد چهارشنبه  به خانه ما آمدند. آن‌قدر از مقتول نفرت پیدا کرده بودم که می‌خواستم مابقی اعضای خانواده آنها را نیز بکشم. داخل پارکینگ خواهر و خواهرزاده20 ساله مقتول از ماجرا باخبر شدند و خواهرزاده او با من درگیر و از شدت عصبانیت به من حمله‌ور شد که او را نیز مجروح کردم و داخل چاه انداختم، سپس به سراغ خواهر مقتول رفتم و او را نیز مورد ضرب و شتم قرار دادم، اما ظاهرا خواهرزاده مقتول در دهانه چاه گیر افتاد و توانست خودش را از داخل چاه خارج کند که با داد و فریاد او همسایه‌ها باخبر شدند و پلیس از راه رسید.»
قاتل درباره انگیزه خود از قتل گفت: «مقتول 500‌میلیون تومان از من طلب داشت، اما می‌گفت باید سه‌میلیارد تومان به او بدهم که من وعده فرستادن به دوبی را به او دادم، اما این وعده توخالی بود. درواقع منظور از فرستادن او به دوبی، کشتن او بود. مقتول نیز ماجرا را با خانواده‌اش در میان گذاشته بود و یکی دیگر از خواهران مقتول برای سرمایه‌گذاری در دوبی، منزل و خودرواش را زیر قیمت فروخته بود.»
سرهنگ موقوفه‌ای، جانشین پلیس پیشگیری پایتخت با اعلام این خبر، گفت: «درحال حاضر تحقیقات از متهم این پرونده ادامه دارد و با دستور مقام قضائی متهم در بازداشت به‌سر می‌برد.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  513