شماره ۱۶۹۵ | ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۶ ارديبهشت
صفحه را ببند
ایستگاه پایانی لیگ‌برتر امشب پرسپولیس و سپاهان تاریخ را می‌نویسند
هت‌تریک یا معجزه؟
استقلال، پدیده و تراکتور برای کسب سهمیه و نفت مسجدسلیمان و سپیدرود برای فرار از سقوط بازی می‌کنند

شهروند| به جز دو مسابقه (نساجی مازندران- پیکان و سایپا-صنعت نفت آبادان) هر 6 بازی هفته آخر لیگ‌برتر حساس است و سرنوشت‌ساز. به لطف رقابت قهرمانی بین پرسپولیس و سپاهان و جدال برای کسب سهمیه آسیایی بین تیم‌های استقلال، پدیده و تراکتورسازی و همچنین جنگ بقا در لیگ بین تیم‌های نفت مسجد سلیمان و سپیدرود هواداران فوتبال انتظار 6 بازی جذاب و مهیج را می‌کشند.
سپیدرود دنبال فرار از سقوط، استقلال به فکر سهمیه
استقلال در آخرین بازی فصل خود برای این‌که کسب سهمیه آسیایی خود را قطعی کند، حتما باید در تهران از سپیدرود رشت امتیاز بگیرد. شاید با توجه به این‌که سپیدرود یک تیم قعر جدولی به حساب می‌آید، گرفتن یک امتیاز از این تیم کار راحتی باشد. منتهی نماینده رشت برای ماندن در لیگ‌برتر حتما باید استقلال را شکست بدهد و شکست یا مساوی در این بازی رسما به منزله سقوط آنها به لیگ دسته اول خواهد بود. تازه درصورت برنده‌شدن مقابل استقلال آنها باید امیدوار باشند که نفت مسجدسلیمان به ذوب‌آهن ببازد یا به تساوی برسد.
نفت جشن بقا می‌گیرد؟
یکی از حساس‌ترین مسابقات این هفته در مسجدسلیمان بین تیم‌های نفت و ذوب‌آهن برگزار خواهد شد. این بازی البته برای ذوب‌آهن به خاطر شرایطی که در جدول دارند، از اهمیت زیادی برخوردار نیست ولی نفتی‌ها امیدوار هستند با گرفتن حداقل 3 امتیاز از تیم منصوریان بقای خود در لیگ‌برتر را قطعی کنند.
پدیده به فکر پایانی خوش
پدیده‌ای ‌ها شگفتی‌ساز این دوره از رقابت‌های لیگ دوست دارند فصل خوب خود را با گرفتن سهمیه آسیایی به اتمام برسانند. آنها امشب در تبریز به مصاف ماشین‌سازی می‌روند و برای آسیایی‌شدن حتما باید برنده شوند. آنها دو امتیاز از تراکتورسازی بیشتر دارند ولی تفاضل گل تراکتور 2 گل بهتر از پدیده است. به این ترتیب اگر مقابل ماشین‌سازی مساوی کنند و تراکتور بازی خود را ببرد، سهمیه پدیده از دست می‌رود. همه می‌دانند که ماشین‌سازی هم دومین تیم زنوزی مالک تراکتور در لیگ برتر است و قطعا برای سهمیه‌گرفتن تراکتور تمام تلاش خود را می‌کند.
تراکتور به امید ماشین‌سازی
فصل همان‌طور که بد برای تراکتورسازی شروع شد،‌ به بدترین شکل ممکن دارد برای آنها به پایان می‌رسد. هرچند زنوزی سرمایه‌گذاری‌ای تاریخی در این باشگاه انجام داد، منتهی حاشیه‌های مختلف باعث شد که آنها در حساس‌ترین شرایط با چند باخت متوالی از کورس قهرمانی عقب بیفتند و با این رویا خداحافظی کنند. از طرفی همین نتایج بد آنها را به رتبه پنجم جدول رساند و حالا در هفته آخر تنها هدف کسب سهمیه آسیایی را دنبال می‌کنند. تراکتور امشب باید در اهواز، فولاد را شکست بدهد و منتظر برنده‌نشدن پدیده مقابل ماشین‌سازی بماند.
سپاهان و قلعه‌نویی در انتظار معجزه
سپاهان از همان ابتدای فصل برای قهرمانی بسته شد و حالا که به هفته آخر رسیده‌ایم، آنها یکی از شانس‌های قهرمانی مسابقات هستند. شاگردان امیر قلعه‌نویی برای رسیدن به این عنوان البته هرچند در بازی با استقلال خوزستان کار خیلی سختی ندارند؛ منتهی باید منتظر معجزه در بازی پرسپولیس و پارس‌جنوبی جم باشند. سپاهان تنها درصورت برنده‌شدن مقابل استقلال خوزستان و باختن پرسپولیس می‌تواند قهرمان شود. از دو روز قبل البته صحبت‌های سپاهانی‌ها در رسانه‌ها با واکنش منفی علوی، سرمربی استقلال خوزستان و بازیکنان این تیم همراه شد و آنها تأکید کردند تمام تلاش خود را می‌کنند از تیم قلعه‌نویی در اصفهان امتیاز بگیرند. یک جام قهرمانی هم با توجه به داشتن شانس قهرمانی برای سپاهان به اصفهان برده شده تا اگر معجزه‌ای رخ داد‌، جشن قهرمانی در ورزشگاه نقش جهان برگزار شود.
یک امتیاز تا   هت‌تریک قهرمانی
پرسپولیس چهارهفته است در لیگ‌برتر مقابل حریفان خود برنده نشده و به خاطر 4 مساوی پیاپی نتوانست قهرمانی خود در لیگ‌برتر را زودتر مسجل کند. با این وجود تیم برانکو برای رسیدن به سومین قهرمانی متوالی لیگ‌برتر امشب تنها به یک امتیاز در جم نیاز دارد. حاشیه‌های این مسابقه البته خیلی زیاد است و هجمه‌های سنگینی هم از روزهای قبل علیه مهدی تارتار سرمربی پارس که سابقه بازی در پرسپولیس را دارد، به وجود آمده است. تارتار از مدت‌ها قبل گفته بود دوست دارد پرسپولیس قهرمان شود و امیدوار است این تیم قهرمانی خود را قبل از هفته آخر مسجل کند،‌ چون در جم آنها روز سختی را برای تیم برانکو رقم خواهند زد. به این ترتیب اگر هواداران پرسپولیس فکر می‌کنند چون یک امتیاز برای قهرمان‌شدن می‌خواهند کار راحتی دارند، سخت در اشتباه هستند، چون پارس‌جنوبی می‌تواند تمام معادلات لیگ و قهرمانی را تغییر بدهد.
پرسپولیسی‌ها در جزیره رویایی!
در حالی که کاروان پرسپولیس عصر دیروز برای بازی با پارس جنوبی جم وارد عسلویه شد، سرخپوشان برای اقامت به جزیره شیرینو رفتند. تصاویری از این منطقه که دارای ساحل و تفریحات دریایی است، در فضای مجازی پخش شده و از آن به عنوان یک جزیره رویایی برای اقامت پرسپولیسی‌ها نام برده شده است.

زنان فوتبالدوست تماشاگر فینال لیگ در جم!
این روزها که بحث حضور زنان در ورزشگاه‌ها به یکی از مطالبات فوتبالدوستان تبدیل شده، مخالفت‌های زیادی با این موضوع انجام می‌شود و با وجود تلاش‌های بسیار اما حضور بی‌استرس و بی‌حاشیه زنان در ورزشگاه‌ها هیچگاه محقق نشده است. در چنین شرایطی باشگاه پارس‌جنوبی با همکاری شهرداری شهرستان جم دست به ابتکار جالبی زده که می‌تواند زنان را هم در تماشای فوتبال سهیم کند. مسابقه حساس هفته سی‌ام لیگ‌برتر میان پارس‌جنوبی و پرسپولیس پنجشنبه‌شب در ورزشگاه تختی شهرستان جم برگزار می‌شود. این ورزشگاه گنجایشی در حدود 15‌هزار نفر دارد اما با توجه به تدابیر امنیتی بیشتر از 12‌هزار قطعه بلیت فروخته نخواهد شد. از این‌رو با توجه به حساسیت بازی برای پرسپولیسی‌ها و این‌که آنها درصورت شکست در جم و برد سپاهان مقابل استقلال خوزستان با جام قهرمانی خداحافظی خواهند کرد، هواداران زیادی از شهرهای مختلف استان‌های فارس و بوشهر و همچنین تهران برای تماشای بازی به جم سفر خواهند کرد. بی‌تردید ورزشگاه تختی نمی‌تواند پذیرای این‌همه هوادار باشد و به همین خاطر مسئولان باشگاه پارس‌جنوبی ابتکار جالبی را به کار گرفته‌اند. با همکاری باشگاه پارس‌جنوبی و شهرداری جم یک تلویزیون بزرگ مقابل درِ اصلی ورزشگاه تختی نصب شده و قرار است بازی را به صورت مستقیم برای هوادارانی که پشت در می‌مانند و سایر مردم پخش کند. در این بین با همکاری‌های شورای تأمین استان بوشهر تماشای این مسابقه برای زنان از طریق تلویزیون بزرگی که پشت در ورزشگاه نصب می‌شود، بلامانع است و آنها نیز در این حضور گسترده مردم جم سهیم خواهند شد. اتفاقی که اگرچه شاید از نظر پشت درماندن زنان چندان جالب نباشد، اما همین که جایگاهی در شهرستان جم برای زنان اختصاص داده می‌شود تا بتوانند مسابقه پارس‌جنوبی و پرسپولیس را از نزدیک‌ترین  فاصله ممکن به سکوها تماشا کنند، جای خوشحالی دارد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  572