شماره ۱۶۹۵ | ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۶ ارديبهشت
صفحه را ببند
دستاوردهای صید و صیادی در حوزه های اقتصادی تولید و اشتغال استان هرمزگان

معاون مدیر کل  دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران در دیدار با مدیر کل شیلات هرمزگان و معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان گفت: دستاوردهای صید و صیادی در حوزه های اقتصادی، ارزآوری،تولید و اشتغال استان هرمزگان کم نظیر است.
به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، مدیر کل شیلات هرمزگان با بیان اینکه صید و صیادی استان هرمزگان در جایگاه مطلوبی در کشور قرار دارد گفت: برخورداری از 30درصد بنادر کشور،چهار هزار و 500 فروند شناور صیادی ،بیش از 30هزار نفر صیاد و حدود  276هزار تن صید در سال موهبتی است از سوی خداوند برای استان هرمزگان که تداوم این مهم نیازمند حمایت همه جانبه مردم و مسئولین است.
محسن یکتاپور با بیان اینکه به جرات می توان گفت  حدود 30هزار خانوار در استان هرمزگان از طریق صید و صیادی و به صورت مستقیم در حال امرار معاش هستند گفت: این مهم بیانگر اهمیت صید و صیادی برای استان است که باید تلاش شود این ظرفیت در راستای رونق و توسعه به خوبی به کار گرفته شود. وی با اشاره به ظرفیت های صید و صیادی و همچنین موفقیت های ناشی از صید و صیادی در استان هرمزگان گفت: خوشبختانه ناوگان صیادی استان هرمزگان دستاوردهای کم نظیر در حوزه های اقتصادی، ارزآوری،تولید ، اشتغال ،امنیت و جلوه هایی از اقتدار نظام جمهوری اسلامی داشته است. در ادامه  معاون مدیر کل  دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران با اشاره به برخورداری استان هرمزگان از حدود 30 هزار نفر صیاد گفت: این میزان اشتغال در حوزه صید و صیادی بیانگر اهمیت این حرفه برای استان هرمزگان است.
وی با بیان اینکه تعامل خوب و سازنده ایی بین صیادان منطقه و اداره کل شیلات هرمزگان وجود دارد افزود: خوشبختانه استان هرمزگان همواره از استان های پیشرو در صید و صیادی بوده است.نادری حفظ و ارتقای ارتباط نزدیک جامعه صیادی با سازمان شیلات ایران و اداره کل شیلات هرمزگان را موجبات ارتقای همه جانبه صید و صیادی در استان و مجموعه شیلات خواند.گفتنی است در ادامه همچنین نشستی با حضور معاون مدیر کل  دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران، معاون صید و بنادر ماهیگیری و کارکنان این معاونت در راستای بررسی مسایل و مشکلات صید و صیادی برگزار شد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  126