شماره ۱۶۴۴ | ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۳ اسفند
صفحه را ببند
تخلفات زیست‌محیطی را گزارش کنید و از دولت پاداش بگیرید

هیأت وزیران در جلسه دیروز خود به ریاست دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری، با تغییر و اصلاحات تقسیماتی در استان‌های فارس، اصفهان، خوزستان، آذربایجان غربی، اردبیل، بوشهر، سیستان‌وبلوچستان، قم، لرستان، مازندران، مرکزی و هرمزگان موافقت کرد. به موجب این تصمیمات ایجاد سه بخش، تبدیل دو روستا به شهر و تغییر نام ۱۲ روستا، چهار بخش، پنج شهر و یک شهرستان در استان‌های مذکور به تصویب دولت رسید.
همچنین پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیأت دولت دیروز خبری را به نقل از جلسه هیأت وزیران در ۲۵ آذر ۱۳۹۷ منتشر کرد که به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست و تأیید سازمان
برنامه و بودجه کشور و به استناد تبصره ماده واحده قانون اصلاح قانون نحوه جبران زحمات و خسارات کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست در ارتباط با جرایم زیست‌محیطی -مصوب ۱۳۹۴- آیین‌نامه اجرایی قانون یاد شده را مشخص می‌کرد.
براساس این آیین‌نامه، سازمان حفاظت محیط زیست از ظرفیت اطلاعاتی سازمان‌های مردم‌نهاد و افراد مطلع برای کنترل و رفع جرایم زیست‌محیطی استفاده می‌کند. این افراد هیچ‌گونه رابطه استخدامی با سازمان محیط زیست ندارند اما به منظور جبران زحمات آنها سازمان حفاظت محیط زیست برای آنها پاداش در نظر می‌گیرد.
براساس این آیین‌نامه به کارکنان و مأموران سازمان در امور جلوگیری از تخلفات و جرایم معادل ۳۵درصد بهای جانوران وحشی، کاشفان معادل ۲۵درصد، کارکنان و مأموران سازمان در امور پیگیری و تعقیب معادل ۱۰درصد و مخبر معادل ۱۰درصد پرداخت می‌شود.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  140