شماره ۱۵۶۳ | ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۵ آذر
صفحه را ببند
توصیه جامعه پزشکی:
به حرفه خودتان مشغول باشید خانم مهناز افشار

تبلیغ داروی نالوکسان توسط مهناز افشار باعث واکنش‌های متفاوتی در فضای رسانه‌ای شده است. سخنگوی سازمان غذا و دارو به مهناز افشار و هنرمندانی چون او توصیه کرده است در مسائلی که ربطی به آنها ندارد، دخالت نکنند و به حرفه خود مشغول باشند.
به گزارش ایلنا، اقدام مهناز افشار برای تبلیغ یک دارو برای پیشگیری از مرگ معتادان با واکنش‌های زیادی مواجه
 شده است.
این بازیگر که به گفته خودش به سفارش یکی از خوانندگان ساکن آمریکا، مردم را تشویق به مصرف داروی نالوکسن کرده است، پس از آن‌که با واکنش‌های تند جامعه پزشکی مواجه می‌شود، در دفاع از خود می‌نویسد: «از طرف بنیاد آینه و آقای داریوش اقبالی و پزشکان مربوطه پیشنهاد کردند که بنده در مورد پیشگیری از مرگ بر اثر سوءمصرف موادمخدر، در مورد نالوکسان اطلاع‌رسانی کنم. من نه مصرف‌کننده هستم، نه واردکننده.
 پزشکان و داروسازان اگر نظرکارشناسی دیگری دارید، بفرمایید! دکتر هم دکترای قدیم. نسل جوان پزشک و داروساز خیلی باید روی آستانه تحملش کار کنه! با این اعصاب و تولید سموم ناشی از عصبانیت قطعا به بیمارانی که بهتون مراجعه می‌کنند و خودتون آسیب می‌زنید.» این اتفاق درحالی رخ داده که سخنگوی سازمان غذا و دارو صراحتا اعلام کرده است که هیچ آمپول و فرآورده تزریقی در دنیا نیست که بدون تجویز پزشک مصرف شود. کیانوش جهانپور به مهناز افشار و هنرمندانی چون او توصیه کرده است: «در مسائلی که تخصص ندارند و ربطی به آنها ندارد، دخالت نکنند و به حرفه خود مشغول باشند.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  721