شماره ۱۵۲۰ | ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۹ مهر
صفحه را ببند
هنرمندان زن هندی بدرفتاری های جنسی را افشا می کنند
جنبش MeToo به بالیوود رسید

یک‌سال بعد از آغاز جنبش Me Too در‌ هالیوود که منجر به افشاگری درباره تعرضات جنسی و رفتارهای نامناسب به هنرپیشه‌های صنعت سینما در آمریکا شد، حالا به نظر می‌رسد که این جنبش به بالیوود
رسیده است.
در نخستین نمونه یک شرکت تهیه‌کننده فیلم در بالیوود به دلیل وارد آمدن اتهاماتی درباره تعرضات جنسی یکی از بنیانگذارانش به‌طورکلی منحل شد. علاوه بر این، یکی از کمدین‌های معروف سینمای بالیوود نیز به تعرض جنسی متهم شده است.
موج افشاگری‌هایی از این دست زمانی آغاز شد که تانوشری دوتا، هنرپیشه زن سابق سینمای هند به صورت علنی درباره تعرض جنسی هنرپیشه همکار خود در ‌سال 2008 سخن گفت. دوتا این سخنان را درباره هنرپیشه‌ همکارش نانا پاتکار بر زبان آورده بود. پاتکار نیز در پاسخ به این اتهامات در جمع خبرنگاران گفت:  «وکلای من گفته‌اند در این خصوص در مقابل رسانه‌ها صحبت نکنم، بنابراین چیزی نمی‌توانم بگویم. این مسأله مربوط به 10‌سال پیش است.»
اتهامات دوتا به پاتکار از سوی بسیاری از چهره‌های مشهور سینمای بالیوود مورد حمایت قرار گرفته است. بسیاری از این چهره‌ها در حساب توییتر خود به حمایت از دوتا پرداخته‌اند. همین مسأله موجب شد تا زنان دیگر هندی نیز در حساب توییترشان به افشاگری درباره تجربه‌های بد خود بپردازند. در یک مورد حتی معاون نخست‌وزیر هند نارندرا مودی نیز متهم شده است.
جنبش Me Too در آمریکا موجب شد بیش از 100 پرونده تعرض جنسی گشوده شود. در مشهورترین این پرونده‌ها ‌هاروی واینشتاین دستگیر شده است. بیش از 70 شکایت از سوی چهره‌های مشهور سینمای ‌هالیوود علیه او مطرح شده است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  413