شماره ۱۴۹۸ | ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ شهريور
صفحه را ببند
حاشیه‌های انتشار یک بنر درباره خصوصی‌سازی پارک لاله و پاسخ شهرداری:
پارک عمومی که واگذار نمی‌شود

در روزهای گذشته عکسی در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شد که حکایت از واگذاری پارک لاله به بخش خصوصی می‌کرد و قیمت استفاده از بخش‌های مختلف هم در آن مشخص شده بود. کاربران هم این بنر را با عبارت «بگذارید پارک برای ما بماند» دست‌به‌دست می‌کردند، اما پدرام طلوعی، رئیس فضای سبز منطقه 6 شهرداری تهران به «شهروند» می‌گوید که اصلا روح شهرداری هم از محتوای بنر اطلاع ندارد. او می‌گوید: «با قاطعیت می‌گویم آن‌چه در این بنر آمده صحت ندارد. حالا ممکن است این بنر کار گرافیکی باشد یا واقعا آن را درست کرده‌اند تا حاشیه‌سازی کنند.»
طلوعی در مورد ضوابط واگذاری پارک‌ها می‌گوید: «اصلا واگذاری پارک عمومی امکان ندارد. پارک‌های عمومی جزو فضاهای عمومی شهر هستند و کسی نمی‌تواند آنها را به صورت کامل به کسی یا نهادی واگذار کند. البته ممکن است اداره بخشی از تجهیزات پارک تحت نظارت شهرداری به بخش خصوصی واگذار شود، مانند سرویس‌های بهداشتی یا رستوران‌ها، اما اینطور نیست که کل پارک به بخش خصوصی واگذار شود و برای ورود مردم و استفاده از آن از مردم پولی دریافت شود.»
او امکان سوءاستفاده عده‌ای با استفاده از این بنرها را هم رد می‌کند و می‌گوید: «خوشبختانه جایی مانند پارک لاله آن‌قدر شلوغ و شناخته شده است که اگر کوچکترین سوءاستفاده‌ای در این مورد صورت بگیرد، قطعا مسئولان به سرعت در جریان قرار می‌گیرند و برخوردهای لازم هم صورت می‌گیرد، ضمن این‌که ما حتی در مورد وجود این بنر گزارش هم نداشته‌ایم، به همین دلیل می‌توانم بگویم که اصلا چنین اتفاقی در محدوده پارک لاله نیفتاده است.» رئیس فضای سبز شهرداری منطقه 6 به مردم هشدار می‌دهد که هم حواسشان را در مواقع سودجویی جمع کنند و هم هر حرفی که می‌شنوند و هر عکسی که می‌بینند را باور نکنند. او می‌گوید:   «شهروندان در صورت مشاهده چنین مواردی می‌توانند خیلی ساده با شهرداری تماس بگیرند و پرس‌وجو کنند، اگر هم شاهد اتفاق اینچنینی بودند، آن را گزارش دهند تا به سرعت رسیدگی شود. این دست موارد جزو خط‌قرمزهای شهرداری است.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  175