شماره ۱۴۹۷ | ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ شهريور
صفحه را ببند
چرا معتمدی توانست، اما شجریان نتوانست!

علی ترابی، مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حواشی انتشار آلبوم محسن چاوشی، استعفای محمدعلی بهمنی از ریاست شورای شعر و ترانه و برگزار نشدن کنسرت خیابانی همایون شجریان به باشگاه خبرنگاران جوان توضیحات جالبی داد.
ترابی درباره مجوز کنسرت‌های خیابانی و مجوز کنسرت همایون شجریان بیان کرد: مراحل صدور مجوز کنسرت خیابانی محمد معتمدی در فرآیندی استاندارد طی شد، یعنی مدیریت مکان برگزاری کنسرت به ما نامه زد و ما هم هماهنگی لازم را با نیرو‌های نظارتی انجام دادیم. برای صدور مجوز کنسرت خیابانی همایون شجریان این مرحله هیچ وقت طی نشد و هیچ مکان مشخصی به ما نامه نزد که فلان روز مایل به برگزاری کنسرت هستند، به همین دلیل مجوزی صادر نشد.
رئیس دفتر موسیقی گفت: در حال حاضر مدیریت هر بخشی که بخواهد کنسرت همایون شجریان در آن برگزار شود، مانند پارک آب و آتش باید با دفتر موسیقی نامه‌نگاری کند و بگوید تا ما دیگر فرآیند‌ها را انجام دهیم. اگر نیروی انتظامی مسئولیت برگزاری را بپذیرد، ما مجوز را صادر می‌کنیم چرا که ما بیش از این اختیاری نداریم که بگوییم مسئولیت فلان کنسرت را ما می‌پذیریم.
مدیر دفتر موسیقی درباره دو قطعه بدون مجوز در آلبوم «ابراهیم» محسن چاوشی هم گفت: ما درباره چیزی که مجوز دادیم، مقاومت کردیم. آلبومی که ما مجوزش را دادیم در فرمتی مجاز منتشر شد و آلبوم ۶ قطعه‌ای بوده است. ممکن است خارج از آن آلبوم، ۱۰ قطعه دیگر هم که مجوز نداشته باشد، کنارش منتشر شود. اگر قرار باشد برخوردی شود و محسن چاوشی برای انتشار قطعه غیر مجاز  بازخواست شود از طرف دفتر موسیقی نخواهد بود.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  248