شماره ۱۴۹۷ | ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ شهريور
صفحه را ببند
با حضور مسئولان استانی:
سه پروژه راه روستایی شهرستان های بندرعباس و خمیر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان، مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان در حاشیه این مراسم که با حضور استاندار و نمایندگان استان در خانه ملت برگزار شد، گفت: در این مراسم سه پروژه عمرانی محور ارتباطی سرخون به قلعه قاضی، محور ارتباطی سودرو به کشار و محور ارتباطی کشار به کشتی‌سازی افتتاح شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. غلامحسین شیری در ادامه در توضیح مختصات پروژه های افتتاح شده گفت: پروژه محور ارتباطی سرخون به قلعه قاضی به طول5.6 کیلومتر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 470 میلیون تومان  مورد بهره برداری قرار گرفت. وی در ادامه افزود: این محور بخشی از مسیر ارتباطی بین مرکز دهستان سرخون از توابع بخش مرکزی بندرعباس با مرکز بخش قلعه قاضی و تخت این شهرستان است.
این مقام مسئول اظهار کرد: عملیات اجرایی این پروژه از اواخر اسفند ماه سال 96 آغاز شد و در مرداد ماه سال جاری به پایان رسید، با بهره برداری از این مسیر راه ارتباطی بین مرکز دهستان سرخون و روستاهای تابعه با بخش های تخت و قلعه قاضی و بالعکس بیش از 61 کیلومتر به لحاظ طولی و 53 دقیقه به لحاظ زمانی کاهش می یابد.
شیری در ادامه در خصوص محور ارتباطی سودرو به کشار در شهرستان بندر خمیر اظهار کرد: این پروژه نیز به طول هفت کیلومتر با اعتباری بالغ بر 2 میلیاردو 406 میلیون تومان است که توسط اداره راه و شهرسازی استان انجام شده است. مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان در ادامه تشریح کرد: این محور بخشی از مسیر ارتباطی بین پنج روستای شهرو، بلندو، چاهو، گربند و سودرو به محور کشار- کشتی‌سازی است. وی در ادامه سخنان خود درباره زمان آغاز عملیات اجرایی این پروژه گفت: عملیات اجرایی این پروژه از اواخر سال 96 آغاز شد و در اوایل سال 97 به پایان رسید، با بهره برداری از این مسیر، راه ارتباطی بین روستاهای یاد شده از توابع بخش مرکزی شهرستان بندرعباس و صنایع حوزه غرب شهرستان بندرخمیر بیش از 38 کیلومتر به لحاظ طولی و 35 دقیقه به لحاظ زمانی کاهش یافت. مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان تصریح کرد: پروژه عمرانی محور ارتباطی کشار به کشتی سازی نیز با اعتباری معادل چهار میلیارد و 632 میلیون تومان به طول 24 کیلومتر انجام شده است که با افتتاح این پروژه ها شاهد توسعه راه های استان به میزان قابل توجهی هستیم. این مقام مسئول اضافه کرد: این مسیر  راه ارتباطی تعدادی از روستاهای بخش مرکزی بندر خمیر(روستاهای کشار زیر و بالا و کشار سرگپ،کشار دوستانی،تهلو، آرابی، چمردان....) به صنایع غرب شهرستان بندرعباس و دریا و همچنین راه ارتباطی تعدادی از معادن سنگ گچ و آهن و سنگ لاشه موجود در منطقه به اسکله شهید رجایی است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  215