شماره ۱۴۹۷ | ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ شهريور
صفحه را ببند
در مراسمی با حضور مدیر کل تامین اجتماعی استان اصفهان ، جمعی از مدیران و کارشناسان تامین اجتماعی استان اصفهان و جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی ، مراسم روز تکریم بازنشستگان و خردمندان در باغ جوان اصفهان برگزار شد.
مراسم روز تکریم بازنشستگان و خردمندان

به گزارش روابط عمومی و امور  فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان،  محمد گورابی مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان در این مراسم در سخنانی ضمن تبریک روز تکریم بازنشستگان بویژه به مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی  در استان اصفهان  گفت: روز خانواده و تکریم بازنشستگان فرصت مغتنمی برای تجلیل و تکریم انسان‌هایی است که عمر خود را در جهت خدمت به بندگان و تعالی و توسعه کشور برداشتند و در این راه با دلسوزی و کسب تجربه های گوناگون، امروز به‌عنوان پشتوانه عظیم  و دارایی مادی و معنوی در جامعه محسوب می شوند. وی با اشاره به اهمیت خانواده در جامعه افزود: خانواده آغوش گرمی است که تمام عمر پناه لحظه های تنهایی ماست.  گواربی افزود: نقش خانواده به عنوان اثرگذارترین نهاد تربیتی در پرورش و تربیت سرمایه‌های انسانی بر کسی پوشیده نیست.
 محمد گورابی ادامه داد :خانواده در آموزه ها و تعالیم اسلامی نیز همواره مدنظر بوده و حفظ تکریم خانواده به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی از اهمیت بالایی در آموزه های اسلامی ایرانی برخوردار است. مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان در ادامه با استناد به آیات قرآن کریم در سوره انسان گفت:   خداوند به جهت اهمیت خانواده و تکریم بازنشستگان، سوره انسان را در ۲۵ ذی‌الحجه نازل کرد که این سوره در شأن اهل بیت و پیامبر اکرم ص می باشد. گورابی افزود: ضرورت توجه به این نهاد اجتماعی به این دلیل است که خانواده‌ها کانون پرورش استعداد های آینده کشور عزیزمان ایران هستند. وی افزود: در خانواده ایرانی به دلیل پایبندی به اصول و تعالیم اخلاقی اسلامی، مهمترین عامل تزکیه و خانواده پایبندی به ارزش‌های اخلاقی و اسلامی است در فرهنگ ملی و دینی ما سالمندان و بزرگترهای خانواده همواره از منزلت خاصی برخوردار بوده اند و از آنها به عنوان برکت زندگی یاد می‌شود. وی در ادامه بر بهره گیری از تجارب و فضائل اخلاقی بازنشستگان تاکید کرد و ادامه داد: بازنشستگان و خردمندان، افرادی هستند که تجاربشان  راهگشای اعضای خانواده بوده و کانون مهر و عطوفت محسوب می شوند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  142