شماره ۱۴۹۷ | ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۱ شهريور
صفحه را ببند
سرایداری که به خاطر طلا زن میانسال را کشت
سرقت ،قتل و دفن در فضای سبز

شهروند| سرایدار افغانستانی با انگیزه سرقت طلاهای زن 55ساله او را کشت و جسدش را در فضای سبز داخل مجتمع مسکونی دفن کرد.
6 شهریورماه بود که  پرونده‌ای با موضوع فقدان افراد در کلانتری 140 باغ فیض تشکیل شد و جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
همسر فقدانی با حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : همسرم به  نام مریم  55 ساله   ظهر بود که برای  خرید از بازار میوه و تره‌بار از خانه خارج شد اما پس از آن مراجعتی به خانه نداشته و پاسخگوی تماس‌های من و فرزندانش نیز نبوده است .
کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سکونت فقدانی و بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته محدوده محل زندگی مریم  در یک مجتمع مسکونی اطمینان پیدا کردند که فقدانی جهت مراجعت به بازار میوه و تره بار از داخل کوچه محل سکونتش ترددی نداشته است.
لذا تحقیقات روی ساکنان مجتمع تمرکز پیدا کرد و مشخص شد مردی افغانستانی حدودا 50 ساله در این مجتمع به عنوان سرایدار مشغول به کار است و اتاقکی نیز به عنوان سرایداری برای استراحت و زندگی در اختیار او قرار گرفته است.
همچنین کارآگاهان در ادامه تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که سرایدار ساختمان به نام عبدالله فاقد هرگونه مجوز اقامت قانونی در کشور بوده و به صورت غیرقانونی وارد کشور شده است.
با توجه به دلایل و مستندات به دست آمده که همگی حکایت از آن داشت که مریم  از مجتمع محل زندگی خود خارج نشده و همچنین با کسب اطلاع کارآگاهان از تلاش سرایدار برای انجام تسویه مالی با مدیریت مجتمع به بهانه بازگشت به کشورش، کارآگاهان ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 تهران در 18 شهریور1397 اقدام به بازرسی اتاقک سرایداری کردند. پلیس در بازرسی از این محل موفق به کشف طلاهای مریم شامل دستبند، زنجیر، چهار انگشتر و همچنین گوشی تلفن همراهش شد که تمامی اموال کشف شده نیز توسط اعضای خانواده فقدانی مورد شناسایی قرار گرفت.با وجود تمامی دلایل و مستندات و کشف اموال متعلق به فقدانی، عبدالله که در همان تاریخ 18 شهریور 1397 دستگیر و به اداره یازدهم پلیس آگاهی منتقل شده بود در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اطلاع از سرنوشت مریم  شد.
نهایتا در کمتر از 24 ساعت از زمان دستگیری، متهم لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت با انگیزه سرقت طلاها اعتراف کرد.
وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: زمانی که مقتول قصد خارج شدن از مجتمع را داشت، در یک لحظه متوجه طلاهای  همراهش شدم؛ به بهانه‌ای او را به سمت اتاقک سرایداری کشانده و به سمت او حمله‌ور شده و سرش را محکم به زمین کوبیدم. پس از سرقت جسد را به داخل باغچه انتهای ساختمان برده و مدفون کردم .
با اعتراف متهم به ارتکاب جنایت و مدفون کردن جسد در داخل فضای سبز مجتمع، هماهنگی لازم با تشخیص هویت پلیس آگاهی، آتش نشانی و بازپرس پرونده انجام  شد و کارآگاهان با هدایت متهم پرونده موفق به کشف جسد دفن شده در داخل فضای سبز داخل مجتمع شدند .
در ادامه رسیدگی به این پرونده و با توجه به کشف جسد متعلق به مریم ، پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل شد و متهم پرونده نیز با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و تحقیقات در این پرونده در مراحل مقدماتی و اولیه
قرار دارد.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  249