شماره ۱۴۴۶ | ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير
صفحه را ببند
پشت پرده ممنوع‌الخروجی هادی نوروزی
همسر کاپیتان فقید پرسپولیس می‌گوید چنین اقدامی از سوی اداره مالیات مسخره است

شهروند| اتفاق حیرت‌انگیز روز گذشته که بازتاب خیره‌کننده‌ای در محافل ورزشی و رسانه‌ها داشت، ممنوع‌الخروج شدن کاپیتان فقید پرسپولیس بود! اما داستان چه بود؟ صبح روز گذشته خبری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه اداره مالیات نامه‌ای به منزل مرحوم هادی نوروزی ارسال کرده که در این اخطاریه قید شده بود اگر نسبت به پرداخت مالیات مطالبات از پرسپولیس اقدامات قانونی صورت نگیرد،‌ هادی نوروزی ممنوع‌الخروج خواهد شد! این اتفاق حیرت‌انگیز در شرایطی رخ داده است که هادی نوروزی در تاریخ 9 مهر 1394 به خاطر ایست قلبی فوتبال ایران را با فوت خود در 30سالگی با شوکی بزرگ مواجه کرد. حالا اما سوال اینجاست که اداره مالیات چطور می‌خواهد هادی نوروزی فقید را ممنوع‌الخروج کند!

این خبر به قدری در فضای مجازی بازتاب پیدا کرد که معصومه ابراهیم‌پور همسر هادی نوروزی مجبور شد در گفت‌وگو با رسانه‌ها درباره آن توضیحاتی ارایه بدهد. او در این رابطه گفت: «من هم این خبر را از طریق رسانه‌ها و خبرنگاران متوجه شدم. ابتدا اجازه بدهید یک جمله بگویم؛ امروز وقتی این خبر به گوشم رسید از ته دل یادم رفت که هادی دیگر زنده نیست و گفتم ای کاش بود و ممنوع‌الخروج می‌شد. ما عادت داشتیم همیشه چند روز پیش از اردوهای خارجی با او تماس بگیرند و بگویند ممنوع‌الخروج هستی و باید پیگیر بدهی مالیاتی خود باشی. آن زمان وقتی چنین اخباری به ما می‌رسید، استرس می‌گرفتیم اما حالا ذوق‌زده هستم چرا که برای لحظاتی حس کردم هادی زنده است.» همسر نوروزی همچنین گفته است: «حالا برایم سوال پیش آمده وقتی کسی زنده نیست چطور می‌تواند ممنوع‌الخروج شود. هنوز نه نامه‌ای به دست من رسیده و نه تماسی از اداره مالیات با ما گرفته شده است. طی تماسی درخواست کردم تا این موضوع از سوی گرشاسبی پیگیری شود به هر حال او لطف خود را در روز قهرمانی پرسپولیس به ما نشان داد. اگر مشکلی هم باشد قطعا باشگاه پیگیر ماجرا خواهد بود.»
 با تکذیب دریافت اخطاریه از سوی همسر و خانواده مرحوم هادی نوروزی همه منتظر پیگیری‌های باشگاه پرسپولیس در این زمینه هستند. به هر حال هنوز تکلیف مطالبات و تسویه‌حساب قرارداد نوروزی با باشگاه به صورت کامل روشن نشده و مالیات قرارداد که پرداخت آن بر عهده باشگاه بود هنوز پرداخت نشده و همین مسأله می‌تواند در ادامه مشکلاتی برای بازماندگان هادی نوروزی به وجود بیاورد. البته دیروز مهدی برادر هادی نوروزی هم یکی دیگر از بستگان کاپیتان فقید پرسپولیس بود که به اتفاقات حیرت‌انگیز رخ داده واکنش نشان داد و گفت: «انتشار این خبر چه معنایی می‌دهد؟ نمی‌دانم چرا چنین خبری منتشر کرده‌اند. آیا برای خنده و تمسخر این خبر منتشر شده است؟ واقعا زشت است. بنده با آقای علیپور مسئول مالی باشگاه پرسپولیس هم تماس گرفتم که از چنین موضوعی اظهار تعجب کرد. نمی‌دانم این خبر کجا منتشر شده؛ شاید هم این خبر صحت داشته باشد ولی انتشار آن واقعا زشت است.»
واکنش اداره مالیات
در چنین شرایطی محمدرضا نوری، رئیس اداره مالیات استان تهران در این خصوص توضیحات جالبی داد: «مدیرکل امور مالیاتی شمال تهران که  در حوزه ورزشکاران در این اداره کل مستقر است، با «معصومه ابراهیم‏‎پور» همسر مرحوم هادی نوروزی و همچنین «حمید رضا گرشاسبی» سرپرست باشگاه پرسپولیس تماس گرفته و اعلام کرده که نامه‌ای مبنی بر ممنوع‎الخروجی این بازیکن به دلیل بدهی مالیاتی صادر نشده و این خبر کذب است. همچنین همسر این بازیکن تیم پرسپولیس نیز گفت که به خبرگزاری‌ها اطلاع داده‌اند هیچ نامه‌ای از اداره مالیات مبنی بر ممنوع‎الخروجی مرحوم «هادی نوروزی» دریافت نکرده و این موضوع را تکذیب کرده‌اند.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  362