شماره ۱۴۴۶ | ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير
صفحه را ببند
قتل عام گرما در کانادا به 70 نفر رسید

گرمای بی‌سابقه در ایالت کبک کانادا جان ده‌ها نفر را گرفت. موج گرمای بی‌سابقه‌ای استان کبک کانادا را فراگرفته است. این موج گرما در مناطق شرقی کانادا از یک هفته پیش شروع شده است. مقامات استانی در کبک اعلام کردند که تا کنون70 نفر به علت گرمازدگی جانشان را از دست داده‌اند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این موج گرما در چندین دهه اخیر در کبک بی‌سابقه است.
نیروهای پلیس و دستگاه‌های امدادی برای هشدار به مردم و کنترل اوضاع در این شرایط به منظور ارتقای ضریب امنیت جسمی مردم دست به کار شده‌اند. آنها به مردم هشدار می‌دهند که در این شرایط آب زیادی بنوشند و مرتب از همسایگان خود بخواهند تا از سلامت آنها مطمئن باشند. از دست‌رفتن آب بدن به علت گرما یکی از شدیدترین آسیب‌ها را به بدن انسان وارد می‌کند و ممکن است به حمله قلبی و مرگ منجر شود. پیش‌بینی می‌شود به‌زودی موج هوای خنک‌تری در مناطق شرقی کانادا حاکم شود.
دمای هوا در کبک، تورنتو و برخی ایالت‌های کانادا به رکورد بی‌سابقه بالای ۴۰ درجه رسیده است. این در حالی است که تنها استان کبک رسما موارد مرگ مربوط به گرما را منتشر کرده است. بر اساس آخرین آماری که سخنگوي وزارت بهداشت اين ايالت روز دوشنبه منتشر کرد، شمار قربانیان گرمای شدید در کبک کانادا به 70 نفر رسید. سخنگوی وزارت بهداشت در این استان اعلام کرد که حدود نیمی از این قربانیان (34 نفر) در مونترال بوده‌اند.
از ابتدی ماه ژوئیه و از حدود یک هفته پیش کانادا با موج شدید گرما مواجه است اما تنها استان فرانسوی‎زبان کبک به ‌طور رسمي موارد مرگ مربوط به گرمای طاقت‌فرسا را منتشر کرده است. در ‌سال 2010 موج گرما موجب مرگ حدود یکصد نفر در منطقه مونترال شد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  255