شماره ۱۴۲۴ | ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ خرداد
صفحه را ببند
انتقال سهام عدالت متوفیان به‌زودی انجام می‌شود

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اعلام تعطیلی دو هفته‌ای سامانه سهام عدالت از اعلام فرآیند انتقال سهام عدالت متوفیان در تیرماه خبر داد.
جعفر سبحانی درباره آخرین آمار پرداخت سود سهام عدالت، اظهار داشت: تعداد مشمولان سراسر کشورحدود ۴۹‌میلیون نفر بوده که از این تعداد نزدیک به دو‌میلیون نفر شامل متوفیان است و حدود ۴۲‌میلیون نفر به سامانه مراجعه و خدمت دریافت کرده‌اند.
وی افزود: در مجموع تاکنون نزدیک به ۳۹‌میلیون و ۴۰۰‌هزارنفر شماره شبای خود را به سامانه سهام عدالت وارد کرده‌اند که از این تعداد حدود ۳۸‌میلیون و ۸۰۰‌هزار نفر که جزو گروه بیست‌گانه شامل اعضای کمیته ‌امداد، بازنشستگان، خبرنگاران، کارگران فصلی و ... بوده‌اند، همه تسویه‌حساب شده‌اند.
مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: تاکنون شماره شبای ۳۸‌میلیون و ۸۰۰‌هزار نفر از مشمولان تأیید و سود سهام آنها واریز شده که رقمی حدود ۳۲۰۰‌میلیارد تومان است.
سبحانی گفت: تمامی این پرداختی‌ها شامل افرادی است که پیش از ششم اردیبهشت‌ماه شماره شبای خود را اعلام کرده‌اند، اما حدود ۵۰۰ تا
۶۰۰ نفر پس از این تاریخ شماره شبای خود را به سامانه اعلام کرده‌اند که درحال راستی آزمایی با بانک‌های عامل هستیم. وی ادامه داد: این گروه نیز در هفته اول و دوم تیرماه سود خود را دریافت خواهند کرد. مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی از توقف دوهفته‌ای سامانه خبر داد و افزود: برای  به‌روزرسانی سامانه و بررسی نحوه چگونگی ثبت شماره شبا از مشمولان جدید، بخش مربوط به شماره شبا در سامانه متوقف خواهد شد تا پس از بررسی‌های لازم اطلاع‌رسانی مجدد صورت گیرد.
سبحانی درباره نحوه انتقال سهام متوفیان، گفت: اکنون درحال بررسی درباره چگونگی انتقال سهام متوفیان به وراث آنها هستیم و به نتایج خوبی دست یافته‌ایم و در تیرماه نتایج اعلام خواهد شد.
دریافت شماره شبای بانکی مشمولان جهت واریز سود‌سال مالی ۱۳۹۵ شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب مشمولان درحالی از ۲۰فروردین‌ماه‌ سال ۹۶ تا به امروز از طریق سامانه سهام عدالت صورت می‌گیرد که این سازمان با صدور اطلاعیه شماره ۱۳خود در ۲۰خردادماه ۹۷ اعلام کرد: دریافت شماره شبای حساب بانکی مشمولان تا ۳۱خردادماه جاری ادامه خواهد داشت و از این تاریخ به مدت دو هفته سامانه سهام عدالت در بخش مربوط به دریافت شماره شبای مشمولان برای به‌روزرسانی و همچنین بررسی درخصوص نحوه ادامه دریافت شماره شبا از مشمولان سهام عدالت از دسترس خارج خواهد شد و امکان ثبت شماره شبای بانکی جدید در این سامانه فراهم نخواهد بود.
بر اساس این اطلاعیه مشمولانی که تا به حال موفق به واردکردن شماره شبای بانکی خود به سامانه سهام عدالت نشده‌اند، درخواست می‌شود تا از فرصت باقیمانده تا پایان خردادماه برای ثبت شماره شبای بانکی خود استفاده کرده و طی فرصت مذکور مبادرت به ثبت شماره شبای بانکی خود در سامانه سهام عدالت به نشانی اینترنتی
www.samanese.ir کنند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  230