شماره ۱۴۲۴ | ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ خرداد
صفحه را ببند
واکنش نسل 78 به اتفاقات ویژه‌برنامه جام‌جهانی و رفتار عادل
لطفا با سلطان شوخی نکنید

شهروند| نخستین ویژه‌برنامه جام‌جهانی 2018 از شبکه سوم در عین جذابیت با حضور حشمت مهاجرانی و علی پروین از حاشیه‌هایی هم برخوردار بود. پروین که کمتر به حضور در برنامه‌های زنده تن می‌دهد، بارها با شوخی‌های عادل فردوسی‌پور مواجه شد. مجری برنامه که حتی در مقطعی صدای علی پروین را هم تقلید کرد، با واکنش‌های منفی زیادی از سوی کاربران اجتماعی مواجه شده است. به همین بهانه با 2نفر از بازیکنان حاضر در جام‌جهانی 1978 که هم‌تیمی پروین و شاگرد حشمت مهاجرانی بودند، همکلام شدیم.
عبداللهی: حرمت پیشکسوتان باید حفظ شود
نصرالله عبداللهی، بازیکن اسبق تیم‌ملی فوتبال ایران درباره حضور پروین و مهاجرانی در ویژه‌برنامه جام‌جهانی به «شهروند» می‌گوید: «حضور همزمان مهاجرانی و پروین در این برنامه اتفاق بزرگی بود و خیلی از خاطرات را برای ما زنده کرد. البته این را بگویم که برخلاف گفته پروین من یادم نمی‌آید که ما آن‌قدر از هلند و اسکاتلند ترسیده باشیم. ما فقط آنها را نمی‌شناختیم و فقط اسامی بازیکنانشان را می‌دانستیم. مثلا می‌دانستیم که دالگلیش کاپیتان لیورپول است. به‌ هرحال در آن دوره تیم فوق‌العاده‌ای داشتیم که به خاطر عدم شناخت کافی و افت بدنی نتیجه خوبی نگرفتیم. شاید اگر یک‌ماه زودتر جام‌جهانی برگزار می‌شد، ما در اوج قرار داشتیم و نتیجه خیلی بهتری می‌گرفتیم.» وی در واکنش به انتقادهایی که از کنایه‌ها و شوخی‌های فردوسی‌پور با پروین شده، می‌افزاید: «از همان ابتدای برنامه فردوسی‌پور و پروین با هم شوخی می‌کردند. البته من متوجه نشدم که مجری برنامه ادای پروین را درآورده باشد اما متوجه شوخی‌های آنها شدم. اگر این اتفاق افتاده باشد که اصلا صحنه خوبی رخ نداده، چون باید احترام پیشکسوتان حفظ شود. همین که پروین و مهاجرانی افتخار دادند و در برنامه حاضر شدند، خودش اتفاق بزرگی بود. به ‌هرحال برنامه کمی حالت طنز داشت. مثلا پروین گفت که پول بازیکنان را می‌گرفت و به ما پول نمی‌داد تا بیرون نرویم که من چنین چیزی را یادم نمی‌آید!»
قاسمپور: پروین خودش حاضرجواب است!
ابراهیم قاسمپور، یکی دیگر از بازیکنان حاضر در جام‌جهانی 1978 درباره اتفاقات رخ‌داده در ویژه‌برنامه 2018 به «شهروند» می‌گوید: «برنامه را تقریبا کامل دیدم؛ اگرچه در اواسط پخش آن برای چند دقیقه‌ای برق منزل ما رفت! مهاجرانی یکی از بزرگترین مربیان تاریخ فوتبال ایران است و پروین هم که دیگر نیازی به تعریف ندارد. فردوسی‌پور از ابتدا بنا را بر شوخی و طنز گذاشته بود و می‌خواست از فرصتی که نصیبش شده، با پروین و مهاجرانی به صورت همزمان صحبت کند.»
وی همچنین می‌افزاید: «پروین هم جواب شوخی‌های فردوسی‌پور را می‌داد اما مهاجرانی با دیسیپلینی که دارد، جدی‌تر است و خیلی وارد شوخی نمی‌شود. من نمی‌توانم بگویم به پروین توهین شده اما مردم روی این شخصیت‌های محبوب حساس هستند. البته پروین خودش حاضرجواب است و به‌موقع صحبت‌های فردوسی‌پور را پاسخ می‌داد و کم نمی‌آورد. من با شخصیتی که از پروین می‌شناسم، می‌گویم اگر او یک‌درصد فکر می‌کرد به شخصیتش توهین شده، یک دقیقه هم در برنامه نمی‌ماند.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  295