شماره ۱۳۶۳ | ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۷ اسفند
صفحه را ببند
پا به شبکه «من و تو» نگذاشته‌ام

شهروند| چهره ماندگار موسیقی، فرج علیپور که امسال به‌عنوان چهره ماندگار موسیقی نواحی کشورمان مورد تقدیر قرار گرفت، از 5‌سال ممنوع‌التصویری که به گفته این هنرمند دلیلش یک پیام تبریک بوده، ناراضی است.
این خواننده و نوازنده کمانچه لری که نشان درجه یک هنری دارد و در جشنواره موسیقی فجر امسال برای یک عمر فعالیت هنری مورد تقدیر قرار گرفت، گفت: در کنسرتی در آلمان بعد از اجرای برنامه یک‌نفر با دوربین آمد و از ما خواست عید را تبریک بگوییم و ما هم یک تبریک ساده گفتیم و آن را در شبکه من و تو پخش کردند. با این‌که بعدها جریان را گفتم و ابراز بی‌اطلاعی کردم، مسئولان که فهمیده بودند گفته‌های ما حقیقت دارد؛ اجازه دادند کنسرت‌هایمان بدون هیچ مشکلی مانند قبل در داخل کشور برگزار شود؛ اما در صداوسیما فضای دیگری به وجود آمد. ماجرا ابتدا از صداوسیمای لرستان شروع شد. آن‌قدر این مسئولان استانی به تهران نامه نوشتند و گفتند، چرا آثار مرا پخش می‌کنند که در صداوسیمای تهران هم ممنوع‌الصدا و تصویر شدیم. حالا 5‌سال است این ممنوعیت در صداوسیما برای من به وجود آمده و همچنان هم ادامه دارد.
فرج علیپور ادامه می‌دهد که «به رغم تقدیر در جشنواره فجر، اما صداوسیما اجازه پخش آثارم را نمی‌دهد و تمام 50 اثری را که در صداوسیما اجرا کرده‌ام، غیرقابل پخش می‌داند». این هنرمند باسابقه گریزی هم به دو‌سال قبل می‌زند: سالار عقیلی یکی دو‌سال قبل با همین شبکه من و تو مصاحبه کرد، ولی آقایان نخواستند که مشکلی به ‌وجود بیاید و نیامد. اما برای من...

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  326