شماره ۱۳۶۳ | ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۷ اسفند
صفحه را ببند
همایش تقدیر از حقوقدانان برتر و اهدای چکش زرین عدالت

معاون حقوقی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید از تفکر افراط و تفریطی که پس از انقلاب در عرصه حقوق به وجود آمد، عبور کرده و به سوی مسائل مهم‌تری برویم.
به گزارش «شهروند»، حسین میر محمد صادقی، معاون حقوقی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دومین همایش اهدای چکش زرین عدالت به حقوقدان برتر کشور در سال 1396 که با حضور بیش از  هزار تن از اساتید مطرح کشوری در حوزه حقوق، وکلا، قضات، کارشناسان دادگستری از سراسر کشور و  رتبه های برتر آزمون وکالت و قضاوت به میزبانی دهکده تخصصی سفید در مشهد برگزار شد، افزود: مسائلی مانند داوری، وکالت و آموزش های حقوقی، از موضوعاتی هستند که نیاز به توجه بیشتری دارند و نیاز است  مجموعه‌های حقوقی اهتمام بیشتری نسبت به کار گروهی داشته باشند.
منتخب دومین همایش اهدای چکش زرین عدالت دهکده بین المللی سفید افزایش مراودات بین المللی با حقوقدانان دیگر کشورها را فرصتی برای توسعه علم حقوق  مفید ارزیابی کرد و گفت: دستاوردهای خوبی در حقوق و فقه اسلامی داشته‌ایم، اما با این وجود مراودات بین المللی با حقوقدانانی از دیگر کشورها به توسعه تخصصی شاخه های علم حقوق در ایران کمک می کند و نتایج خوبی دارد.
میر محمد صادقی افزود : امروزه علم حقوق به توسعه قابل توجهی دست یافته  و اندیشمندان عرصه حقوق به بررسی حقوق عصب شناختی و رابطه بین حقوق و سیستم عصبی می‌پردازند. این شاخه از علم حقوق، در حوزه جرم‌شناسی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. شاخه های قدیمی‌تر علم حقوق نیز اکنون بسط و گسترش پیدا کرده اند. همچنین مجید قاضی‌زاده، رئیس اتاق فکر دومین همایش انتخاب حقوق‌دان برتر کشور افزود: سال گذشته بیش از 15 میلیون فقره پرونده قضائی به شعب دادگستری ارسال شده  و هر پرونده قضائی حداقل 2 نفر به شرح خواهان و خوانده را با خود به مراجع قضائی می برد. این  به معنای این است که حداقل 30 میلیون نفر از جمعیت کشور، به طور مستقیم به محاکم قضائی مراجعه می کنند.
 در دومین همایش تقدیر از افتخار آفرینان عرصه عدالت، با اهدای چکش زرین، به دکتر حسین میرمحمد صادقی که معاون حقوقی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام را بر عهده دارد، از وی تجلیل و از تمبر رسمی و اختصاصی چکش زرین عدالت نیز رونمايي شد. همچنین در این مراسم که مصادف با سالروز بزرگدشت همسران و مادران شهدا بود، از خانواده شهید داریوش رضایی نژاد از شهدای انرژی هسته ای و خانواده شهید عبدالحمید سجادی از شهدای مدافع حرم در سوریه تجلیل شد وبه همت دهکده سفید، زمینه آزادی 5 زندانی جرایم غیرعمد فراهم شد تا این افراد، به آغوش جامعه و خانواده بازگردند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  205