شماره ۱۳۴۴ | ۱۳۹۶ سه شنبه ۲۴ بهمن
صفحه را ببند
رئیس جمعیت هلال‌احمر در نشست هماهنگی عملیاتی هلال:
باید در مناطق محروم کار جدی انجام دهیم
نباید از فضای ICT غافل شویم مقابله با آسیب‌های اجتماعی را جدی بگیریم

شهروند| رئیس جمعیت هلال‌احمر روز گذشته در نشست هماهنگی عملیاتی هلال ضمن تبریک سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از تمام کسانی که در راهپیمایی 22بهمن‌ماه حاضر شدند و خدمت کردند، قدردانی کرد. علی‌اصغر پیوندی با اشاره به سفرهای هفته گذشته و افتتاح پروژه‌های عمرانی در دهه فجر گفت: به همت تمام همکاران، 22پروژه در 12 استان با هزینه‌ای بالغ بر 31‌میلیارد تومان افتتاح شد و جمعیت هلال‌احمر توانست پروژه‌های مناسبی را افتتاح کند. او ادامه داد: باعث افتخار جمعیت است که توانستیم گوشه‌ای از مشکلات مردم را با این امکانات برطرف کنیم. خوشبختانه این پروژه‌ها در نقاط کم‌برخوردار افتتاح شد و این نکته مهمی است. امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.
ضرورت استفاده از رویدادهای فرهنگی
دکتر پیوندی با اشاره به حضور موثر عوامل جمعیت هلال‌احمر در جریان برف و کولاک استان تهران و البرز، خدمت‌رسانی این افراد را تحسین کرد و ادامه داد: در این اتفاق امدادگران جمعیت هلال‌احمر در تمام صحنه‌ها حضور فعال و به‌موقعی داشتند و کار داوطلبانه‌ای که منجر به یاری مردم شد، قابل تقدیر است. او در ادامه با اشاره به این‌که رویدادهایی مانند جشنواره فیلم فجر یک فرصت است، گفت: برنامه‌هایی به این شکل در کشور کم نداریم. این برنامه‌ها فرصتی برای حضور جمعیت هلال‌احمر است و لازم است از قبل برنامه‌ریزی شود تا از این فرصت برای شناساندن اهداف و مشخصات جمعیت هلال‌احمر استفاده کنیم. ارتباط با هنرمندان و ورزشکاران و افراد موثر در جامعه فرصت خوبی است و می‌توانیم جدی‌تر روی این کار فکر و از فرصت‌هایی مانند جشنواره فیلم فجر استفاده کنیم.
مقابله با آسیب‌های اجتماعی را جدی بگیریم
رئیس جمعیت هلال‌احمر با تأکید بر این‌که آسیب‌های اجتماعی بحث جدی و مهمی است که در کشور مطرح است، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهوری در این رابطه دغدغه‌های جدی دارند و وظیفه‌ای است که خیلی از ارگان‌ها مانند جمعیت هلال‌احمر در این داستان درگیر هستند. تأکید من نیز بر بیشتر جدی دانستن این موضوع است. لازم است برنامه‌هایی که تا به‌حال داشته‌ایم را تحلیل کنیم و برای برنامه‌های بعدی برنامه‌ریزی جدی داشته باشیم. در هر حال، یکی از وظایف ما بحث جلوگیری، چاره‌اندیشی و رفع مشکلات در حوزه آسیب‌های اجتماعی است و لازم است جدی‌تر وارد شویم و راهکار مشخصی داشته باشیم.
نباید از فضای ICT غافل شویم
وی در ادامه این نشست، با اشاره به این‌که فضایی که درحال حاضر در دنیا و کشور ما وجود دارد، فضای ICT است، افزود: این فضا بشدت درحال رشد است و فرصت زیادی برای واردشدن به این ماجرا نداریم. موارد زیادی از این دست را می‌بینیم که با وجود این‌که زمان کمی است کارشان را شروع کرده‌اند، رشد بسیار خوبی داشته‌اند. این فضا بسیار خوب است و ما هم باید به سرعت وارد این فضا شده و جای خودمان را مشخص کنیم، چرا که این کار منابع بسیار زیادی را به سوی هلال سرازیر می‌کند. دکتر پیوندی با تأکید بر این‌که در امدادونجات ایده‌های بسیار زیادی داریم، ادامه داد: انتظار مردم و مسئولان این است که سرعت عمل بالا و پیشرفته‌ای داشته باشیم. در جمعیت هلال‌احمر نیروی توانمند و خوبی داریم اما این کافی نیست، تجهیزات و لجستیک کافی باید وجود داشته باشد تا این نیرو بروز خوبی پیدا کند. به همین دلایل نباید از فضای خوب ICT غافل شویم. در این فضا اشتغالزایی و درآمد وجود دارد و روشی است که همه روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند. دولت هم برای این کار زیرساخت‌های خوبی آماده کرده است و درحال حاضر زمان بهره‌برداری از این زیرساخت‌هاست.
تاکید بر کار جدی در مناطق محروم
رئیس جمعیت هلال‌احمر در پایان با بیان این‌که شهرهای کوچکی که محروم هستند از هلال‌احمر به‌عنوان یک ارگان خیریه و امدادی انتظاراتی دارند، یادآوری کرد: حرکت‌های جهادی داوطلبانه در این شهرها که با جمعیت هلال‌احمر مأنوس هستند کار مفیدی خواهد بود. باید از میان داوطلبان تیمی تشکیل شود و حرکتی به‌عنوان یک کار جهادی داوطلبانه در بحث بهداشت، درمان و توانبخشی سازماندهی شود. در نقاط بسیار محرومی که داریم باید پشتیبان مردم باشیم و کار جدی انجام دهیم. کمک به همه انسان‌ها جزو وظیفه ذاتی هلال‌احمر است و باید یک حرکت جهادی جدی و کاملا موثر با سازماندهی مناسب در این حوزه داشته باشیم.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  140