شماره ۱۳۴۲ | ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن
صفحه را ببند
سخنگوی سازمان آتش نشانی اعلام کرد:
بازگشت ساکنان ساختمان‌های مجاور ساختمان برق وزارت نیرو منوط به نتیجه گزارش ایمنی و ایستایی

ایسنا| سخنگوی سازمان آتش نشانی اعلام کرد که تا زمانی که پاسخ شرکت‌های مهندسی درباره ایمنی ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو نیامده است، همسایه‌های آن نمی‌توانند برگردند، البته این به معنی ناایمن بودن این ساختمان‌ها نیست.
جلال ملکی با اشاره به ادامه بررسی کارشناسی علت حادثه ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو توسط آتش‌نشانی گفت: «قرار بود تا ۲۴ ساعت بعد از عصر روزی که ساختمان را تحویل دادیم، وضع ایستایی آن بررسی شود. تا این لحظه هنوز در این زمینه اعلام قطعی نشده‌است و فکر می‌کنم تا فردا می‌توانند به نتیجه‌ برسند. این موضوع نیز مشروط به این است که شرکت‌ها و مهندسانی در اختیار گرفته شوند تا اعلام کنند آیا این ساختمان نیاز به مرمت دارد، باید تخریب شود یا با مقاوم‌سازی درست خواهد شد؟»
او ادامه داد: «یک ایستگاه آتش‌نشانی تا زمانی که نیاز باشد در محل مستقر خواهد بود، البته این استقرار جزو عملیات نیست. در حریق‌های بزرگ که چندین ساعت طول می‌کشد یا شدت حرارت بسیار زیاد است، ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از حادثه یک یا دو ماشین آتش‌نشانی برای احتیاط در محل می‌مانند، اما کار عملیاتی نمی‌کنند.»  سخنگوی سازمان آتش‌نشانی همچنین درباره احتمال ریزش این ساختمان نیز توضیح داد: «تا زمانی که مهندسان نظر قطعی خود را اعلام کنند این احتمال وجود دارد ‌اما هرچه می‌گذرد احتمال آن کاهش پیدا می‌کند. ما همچنان منتظر هستیم متخصصان در این زمینه نظر دهند.»
ملکی گفت: «ساکنان ساختمان‌های همسایه این ساختمان هنوز به محل سکونت خود برنگشته‌اند، این به معنی درحال ریزش یا تخریب شدن این ساختمان‌ها نیست. تا زمانی که پاسخ شرکت‌های مهندسی نیامده است، همسایه‌ها نمی‌توانند برگردند. خود ساختمان‌ها مشکلی ندارند، بلکه آنها تابع شرایط ساختمان اصلی هستند. این اقدام برای این است که اگر ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو ریزش کند و ساختمان‌های همسایه آسیب ببینند، اتفاقی برای کسی نیفتد.»

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  176