شماره ۱۳۴۲ | ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن
صفحه را ببند
مرد هندی به خاطر جهیزیه، کلیه همسرش را دزدید

یک زن هندی اهل ایالت بنگال از شوهر و برادر شوهرش به دلیل دزدیدن یکی از کلیه‌هایش شکایت کرد و این افراد در پی شکایت این زن بازداشت شدند.
ریتا سارکار، زن ۲۸ساله هندی ادعا کرده است که همسرش بارها از او تقاضای جهیزیه ۲۰۰‌هزار روپیه‌ای کرده و به دلیل همین موضوع بارها مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته بود.
در هند جهیزیه شامل وسایل خانه نمی‌شود و در برخی موارد به صورت وجه نقد توسط خانواده عروس پرداخت می‌شود. این سنت از‌ سال ۱۹۶۱ در هند ممنوع شده و این کشور قوانین سختگیرانه‌ای برای مقابله با این سنت جهیزیه وضع کرده است.
ریتا به روزنامه تایمز هندوستان گفت: دو‌سال پیش من در ناحیه شکم احساس درد شدید کردم. همسرم مرا به یک درمانگاه خصوصی در کلکته برد و آن‌جا به من گفتند که بعد از برداشتن آپاندیس حالم خوب می‌شود.
او در ادامه گفت که همسرش از او خواسته بود که درباره این جراحی با هیچ ‌کس در کلکته صحبت نکند. در ماه‌های پایانی‌ سال ۲۰۱۷، چند ماه پس از عمل جراحی، خانواده این زن هندی وی را به دلیل احساس ضعف و ناخوشی نزد پزشک بردند و پس از اسکن متوجه شدند که یکی از کلیه‌هایش در جای خود نیست. او می‌گوید که حتی برای اطمینان دو آزمایش اسکن انجام داده است.
ریتا به رسانه‌های محلی گفت که پس از ۱۲‌سال زندگی مشترک، همسرش به دلیل عدم توانایی خانواده وی برای پرداخت مبلغ جهیزیه، کلیه او را دزدیده و فروخته است.
به گزارش یورونیوز، پلیس شهر فاراکا در شمال ایالت بنگال ضمن آغاز تحقیقات اعلام کرد که ممکن است یک باند قاچاق اعضای بدن نیز در این پرونده دخیل باشد.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  359