شماره ۱۳۴۲ | ۱۳۹۶ شنبه ۲۱ بهمن
صفحه را ببند
ویترین خانواده

تغییر تخفیف بیمه شخص ثالث
ایسنا| تخفیف‌های بیمه شخص ثالث تغییر کرد. این تغییرات براساس آیین نامه اجرایی ماده 18 قانون بیمه شخص ثالث اعمال می‌شود.
براساس ماده 6 آیین‌نامه جدید تخفیف‌های بیمه شخص ثالث از 10‌درصد به 5‌درصد کاهش داشته است و حداکثر تخفیف همان 7‌درصد خواهد بود که در یک دوره 14ساله حداکثر تخفیف لحاظ خواهد شد. شرکت‌های بیمه‌ای اعلام می‌کنند این موضوع با هدف جلوگیری از ضرر و زیان بیمه‌شدگان در صورت تصادف است. به‌عنوان مثال تخفیف یک بیمه‌نامه با 5 ‌سال تخفیف در آیین‌نامه قبلی 40درصد بود که در آیین‌نامه جدید 3‌سال دوره انتظار در نظر گرفته شده تا بیمه با 6‌سال عدم خسارت تمدید شود؛ اما این آیین‌نامه یک امتیاز ویژه نیز برای بیمه‌گذاران دارد.
در گذشته بیمه‌گذاران اعتراض داشتند که با یک‌بار خسارت نباید تمام تخفیفات سال‌های گذشته از بین برود. این دغدغه مردم در آیین‌نامه برطرف شده و از این پس در صورت خسارت تمام تخفیف بیمه‌گذار به یک‌باره از بین نمی‌رود؛ بلکه این کاهش تخفیف پلکانی خواهد بود.

تخم‌مرغ همچنان گران است
مهر| قیمت تخم‌مرغ در دو هفته اخیر همچنان روند افزایشی داشته است و قیمت هر شانه تخم‌مرغ در خرده‌فروشی‌ها بین 16‌هزار و 500 تومان تا 17‌هزار تومان است. این در حالی است که چندی قبل کریم ذوالفقاری، رئیس سازمان‌ جهاد کشاورزی استان تهران گفته بود رقم مصوب برای هر شانه تخم‌مرغ 12‌هزار و 500 تومان است و هرگونه فروش با قیمت بیشتر گرانفروشی است و با آن برخورد تعزیراتی می‌شود. با این حال کارشناسان معتقدند با معدوم‌شدن 24‌میلیون قطعه مرغ تخم‌گذار به دنبال شیوع آنفلوآنزای مرغی، تولیدکنندگان در مضیقه هستند و نمی‌توان با اعمال فشار تعزیراتی آنها را مجبور کرد که تخم‌مرغ را با قیمت پایین‌تری بفروشند. ناصر نبی‌ور، رئیس هیأت‌مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار هم معتقد است دولت باید برای مردم توضیح دهد چه اتفاقی افتاده که تخم‌مرغ گران شده است؛ نه این‌که فشار خود را بر تولیدکنندگان و کارآفرینان ایجاد کند و فضای کسب و کار را تهدید کند.

نظارت دو‌هزار بازرس به بازار شب عید
شهروند| علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف کشور از برگزاری پنج نمایشگاه بهاره خبر داد و گفت: نمایشگاه‌های بهاره تهران با عرضه مستقیم کالا بین 10 تا 15‌درصد تخفیف برای خریدهای مردمی دایر می‌شوند. او همچنین از تأمین‌بودن انبارها برای نیازهای شب عید مردم خبر داد و گفت: هیچ‌گونه کمبود کالایی در کشور وجود ندارد و انبارها از كالاهای مورد نیاز مردم مملو است؛ بنابراین دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد. فاضلی در ادامه از نظارت و بازرسی دو ‌هزار بازرس به بازار شب عید خبر داد و گفت: در سراسر کشور در مجموع یک‌هزار و 600 بازرس از اتاق اصناف به بازار شب عید نظارت می‌کنند و 400 بازرس نیز از سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به این مجموعه اضافه خواهند شد که در مجموع دو‌هزار بازرس به بازارهای شب عید سراسر کشور نظارت دارند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  197