شماره ۱۳۰۹ | ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۱ دي
صفحه را ببند
پایان دوران طنزنویسی!

سوشیانس شجاعی‌فرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ طنزنویس soshiyans.fard@gmail.com

آقا، عزیز، جناب! من می‌دانم شما الان می‌خواهی راجع به یک چیز خاصی مطلب بخوانی! همانی که هم شما در جریانی هم ما! و این‌که بنده راجع به سیب‌زمینی و هویج و چماق بنویسم، درست نیست! باید راجع به مردمی بنویسم که امسال خرید شب عیدشان را کمی زودتر از 25 بهمن شروع کرده‌اند! ولی نمی‌شود! روزنامه مثل مملکت نیست که! صاحب دارد! زیاد هم صاحب دارد! نمی‌شود نوشت! شما هم موقعیت خطیر ما را در این برهه همیشه حساس کنونی درک کن و زیر این مطلب فحش ننویس! به جان شما نباشد به جان خودم، درباره آن ماجرا، نصف مطلبم را هم نوشتم! راجع به همانی که می‌خواهید هم، نوشتم، اما نشد! یک چیزی شد که الان خودمان را آویزان می‌کنند و 20‌سال بعد یک جماعت دیگر باز آویزانمان می‌کنند! ما هم که عادت به کف خوابی نداریم! شما هم که این همه سوژه خنده‌دار دارید! در این ملک، نان و تخم‌مرغ و پول و رفاه نباشد، سوژه خنده زیاد است! این یک چند روز را بیخیال ما شوید! نه واقعا شما فکر کن جلوی فلان مکان تاربخی شعار بدهند «فلانی، روحت شاد!». یعنی شاهکار است واقعا موقعیت از این کمیک‌تر و خنده‌دار‌تر سراغ دارید؟! واقعا من و سیار سریع و پوریا و ابراهیمی و کاظمی را روی هم بگذارید (با حفظ شئونات!) می‌توانستیم چنین موقعیتی خلق کنیم؟! اصلا به عقلمان خطور می‌کرد؟! نمی‌کرد! بنابراین با مرور اخباری که این یکی دوماه اخیر در فضای کشور اتفاق افتاده و نقل‌قول‌ها و اظهارنظرها و تیترهای روزنامه یک‌وری و آن‌وری و این‌وری! واقعا فکر می‌کنم عمر طنزنویسی ما‌ها به سر آمده و باید برویم موتوری، ماشینی جور کنیم و در اسنپ مشغول کار بشویم!
بنابراین بنده با اجازه شما راجع به فواید و مضرات سیب‌زمینی می‌نویسم! سیب‌زمینی ماده غذایی بسیار ارزشمند، بسیار خوشمزه، ولی ارزانی است! سیب‌زمینی در بسیاری حوزه‌ها از نوشیدنی‌های روسی گرفته تا سیب‌زمینی سرخ‌کرده آمریکایی و خوراک دام کاربرد دارد! (- منظورت از سیب‌زمینی کیه؟ مردم؟ رسانه‌ها؟ اصلاح‌طلب‌ها؟ خارج‌نشین‌ها؟ راجع به یک موضوع دیگه بنویس!)
حالا سیب‌زمینی به دلیل خاصیت چاق‌کنندگی خیلی هم چیز خوبی نیست، اما هویج، هویج تا بخواهید خاصیت دارد! بین مرد و زن هم طرفدار دارد! مردها برای سوی چشم و زن‌ها برای عرضم به حضورتان که برای فیبرش! هویج (- کی هویجه؟ چرا هویج؟ اشاره‌ای به سیاست هویج و چماقه؟! رنگ نارنجی‌اش تمثیلی از انقلاب نارنجی اوکراینه؟ به خاطر شکل باتوم‌مانندش ازش اسم بردی؟!)
عرض می‌کردم که هویج هم چیز دندان‌گیری نیست، اما خاصیت می‌خواهید پیاز! در فصل سرماخوردن پیاز می‌تواند بسیار مفید باشد و از ابتلا به سرماخوردگی جلوگیری می‌کند
(- پیاز؟ فکر کردی ما نمی‌فهمیم منظورت از پیاز چیه؟ چه کسانی لباس چند لایه می‌پوشند و اشک مردم را درمی‌آورند؟! منظورت از تأکید بر فصل سرما چیه؟! چرا آب پیاز به آسیاب دشمن می‌ریزی؟! چرا خورشید می‌تابه؟ چرا می‌چرخه زمین؟!)

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  419