شماره ۱۲۲۲ | ۱۳۹۶ چهارشنبه ۲۲ شهريور
صفحه را ببند
قتل صاحب استودیوی ضبط صدا از سوی خواننده رپ

شهروند| رپر 18ساله، برای پرداخت بدهی 100‌میلیون تومانی‌اش، نقشه یک جنایت را اجرا کرد. او به همراه دوستش، صاحب یک استودیوی ضبط صدا را با شلیک 6 گلوله به قتل رساند تا وسایل مجهز آن استودیو را سرقت کند. ساعت 16 روز نهم شهریورماه، وقوع یک جنایت به کلانتری 153 شهرک ولیعصر اعلام شد. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت. تحقیقات نشان داد که مقتول به نام پوریا 20ساله در یک استودیو ضبط صدا به قتل رسیده است. کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران در بررسی صحنه جنایت اطلاع پیدا کردند که مقتول به علت اصابت 6 گلوله شلیک‌شده از یک اسلحه کمری و از فاصله نزدیک به قتل رسیده است. همچنین مشخص شد که عامل یا عاملان جنایت بدون هرگونه فشار یا تخریب وارد محل جنایت شده‌اند. هیچ‌گونه آثار ضرب‌و‌جرحی نیز روی جسد مقتول شناسایی نشد که همگی این دلایل نشان از شلیک ناگهانی به سوی وی داشت.با آغاز تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با انجام اقدامات پلیسی و بررسی صحنه جنایت اطلاع پیدا کردند که مقتول ساعت 15روز جنایت، برای تنظیم قرارداد با یکی از خوانندگان زیرزمینی قرار ملاقات داشته است. بنابراین با شناسایی محل سکونت این خواننده به نام «رضا» 18ساله در منطقه مرتضی گرد، کارآگاهان به این محل اعزام و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که همزمان با تاریخ جنایت، «رضا» به محل سکونت خود مراجعتی نداشته است. تحقیقات پلیسی برای دستگیری «رضا» در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا این‌که درنهایت ساعت 11روز 20شهریورماه، «رضا» در منطقه مرتضی گرد دستگیر و در همان تحقیقات نخست به جنایت با همدستی یکی از دوستانش به نام مهدی 18ساله اعتراف کرد. مهدی نیز ساعت 12 همان روز، در منطقه مرتضی گرد، دستگیر و اظهارات دوست خود را تأیید کرد. صبح دیروز این خواننده به همراه همدست خود در مقابل قاضی مرادی بازپرس دادسرای جنایی تهران قرار گرفت و بار دیگر به جنایت اعتراف کرد. او گفت که با انگیزه سرقت دست به این قتل‌ زده است. در ادامه این خواننده در گفت‌وگو با «شهروند» جزییات ماجرای این جنایت را تشریح کرد:
چند وقت است که کار خوانندگی می‌کنی؟
به‌ خاطر علاقه شدیدی که به خوانندگی داشتم، از حدود دو‌سال پیش خوانندگی رپ را به‌عنوان حرفه اصلی خود آغاز کردم. می‌خواستم وقتی کارهایم منتشر شد، با اسم مستعار رضا «تک» معروف شوم.
تحصیلات داری؟
تا سوم راهنمایی درس خواندم. بعد از آن به خوانندگی علاقه‌مند شدم.
با مقتول چطور آشنا شدی؟
او استودیوی ضبط صدا داشت. من نخستین آهنگ خود را حدود دو‌سال پیش در استودیوی ضبطِ مقتول که آن زمان در منطقه مرتضی گرد بود، تولید کردم. از آن به بعد با هم آشنا شدیم و من چند آهنگ دیگر هم در استودیوی او ضبط کردم. قرار بود که وقتی همه آهنگ‌هایم تمام شد، به ‌صورت آلبوم منتشر شود. آخرین آهنگی که در استودیوی پوریا خواندم، مربوط به اسفندماه ‌سال گذشته بود.
چی شد که پوریا را کشتی؟
چند وقتی بود، اطلاعی از مقتول نداشتم اما می‌دانستم که مقتول سیستم استریوی مجهزی در اختیار دارد. تا این‌که حدود سه‌ماه پیش تصمیم گرفتم این تجهیزات را سرقت کنم. موضوع را با یکی از دوستانم به نام مهدی در میان گذاشتم و او هم با من همراه شد. یک اسلحه کمری خریدم و با هم به سرقت رفتیم.
چرا می‌خواستی از آن‌جا سرقت کنی؟
به ‌خاطر کار خوانندگی 100‌میلیون تومان بدهکاری داشتم. باید قرض‌هایم را پس می‌دادم. برای همین تصمیم گرفتم وسایل مجهز استودیو را که حدودا 70‌میلیون تومان ارزش داشت، سرقت کنم.
اسلحه را چند خریدی؟
10‌میلیون تومان! اسلحه خوب و مجهزی بود.
روز حادثه چطور پوریا را به قتل رساندید؟
ساعت 3ظهر بود. به همراه مهدی و طی قرار قبلی که با پوریا گذاشته بودیم، به دفتر کار جدید وی در شهرک ولیعصر رفتیم. پس از تنظیم قرارداد، به بهانه تست صدا هر سه‌نفر با هم وارد اتاق ضبط شدیم. همان لحظه بدون هیچ درگیری فیزیکی با مقتول، اسلحه را از زیر لباس خارج کرده و 6 گلوله شلیک کردم. پس از آن تجهیزات داخل استودیو را برداشته و فرار کردیم.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهد شد.

تعداد بازدید :  581