ایرانی‌ها یک‌سوم غذای تولیدشده را دور می‌ریزند
 
بحران اسراف غذا
 

 

فاطمه صفری- شهروند| ایرانی‌ها یک‌سوم غذایی را که تولید می‌کنند، به سطل زباله می‌ریزند. محسن طباطبایی مزدآبادی، دبیرکل انجمن علمی اقتصاد شهری ایران به «شهروند» می‌گوید سالانه ۱۰۰‌میلیون تن محصولات کشاورزی مصرفی در ایران تولید می‌شود که از این رقم ۳۵‌میلیون تن در قالب غذا دور ریخته می‌شود.
او توضیح می‌دهد که از این ۳۵‌میلیون تن غذای دورریز ۳۰‌درصد مربوط به گندم و نان است، ۲۵‌درصد آن مربوط به میوه و سبزی است،‌۱۰‌درصد مربوط به برنج و ۱۵‌درصد آن مربوط به روغن است.
جالب است بدانید که انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ارزش این میزان غذا را نزدیک به 38‌هزار‌میلیارد تومان تخمین زده است.  اتاق بازرگانی هم در گزارشی که منتشر کرده، هشدار داده است که ضایعات غذا در ایران 9.3‌میلیارد مترمکعب آب مصرف می‌کند که این رقم تقریبا معادل آب مصرفی ایران در بخش خانگی و صنعت است.
بزرگی رقم اسراف غذا در ایران عدد جالب توجه دیگری هم دارد و آن این است که سازمان جهانی خواروبار کشاورزی یعنی فائو رقم دورریز غذا در ایران را معادل 9 کشور اتحادیه اروپا دانسته است.
غذای دورریز ایران معادل وعده 18‌میلیون نفر
آمار فائو نشان می‌دهد ایران با آن‌که تنها یک‌درصد جمعیت جهان را در خود جای داده است اما میزان هدررفت غذایی‌اش به اندازه دو و هفت‌دهم‌درصد کل جهان است. براساس این گزارش هدررفت 35  ميليون تنی غذا در ایران معادل غذاي 18 ميليون نفر است. این موضوع در حالی رخ می‌دهد که چیزی حدود 9‌میلیون ایرانی در دهک‌های اول و دوم هستند و درآمدشان کفاف تغذیه مناسب را نمی‌دهد.
اسرافکاران را جریمه کنید
آمار قابل توجه هدررفت غذا در ایران در شرایطی است که دورریز غذا در ایران تبدیل به ارزشی اجتماعی شده است؛ به‌عنوان مثال برخی ایرانی‌ها به این باور رسیده‌اند که وقتی میهمان دارند، چند نوع غذا سر میز بگذارند یا در رستوران غذا در ظرف‌شان اضافه بیاید!
محسن طباطبایی مزدآبادی، دبیرکل انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در این زمینه به «شهروند» می‎گوید: «در بیشتر کشورها فرهنگ استفاده بهینه از مواد خوراکی وجود ندارد. در حال حاضر آمریکا بیشترین اسراف‎کننده غذا در جهان است و نزدیک به 50‌درصد غذای این کشور دورریز می‏شود؛ به همین دلیل انجمنی برای مقابله در این خصوص با عنوان انجمن حمایت از منابع طبیعی راه‎اندازی شده و اعلام کرده است که جمعیت این کشور به اندازه 611‌میلیون نفر یعنی چیزی حدود 2 برابر جمعیت خود غذا مصرف می کند و این جمعیت  20 تن غذا هدر می‌دهد. این در حالی است که ارزش غذایی یک خانواده چهار نفره در آمریکا دو‌هزار و 275 دلار است.» این موضوع از یک‎سو هدررفت منابع طبیعی و از دیگر سو آلودگی محیط‎ زیست را به دنبال دارد.
دبیرکل انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با اشاره به این‌که بسیاری از کشورهای توسعه‎یافته راهکارهایی را برای جل