ناسا خبر داد: ‏
 
حرکت شهاب سنگی به بزرگی اهرام مصر به سمت زمین
 

 

سازمان ناسا اعلام کرده شهاب سنگی به بزرگی یکی از اهرام مصر به‌طول 160 متر با سرعت بیش از 50‌ هزار ‏کیلومتر بر ثانیه به سمت زمین در حرکت است و پیش‌بینی می‌شود بدون برخورد با زمین از نزدیکی زمین ‏رد شود.
 ناسا اعلام کرد که این نزدیک‌ترین فاصله‌ای است که یک شهاب سنگ با زمین خواهد داشت. ‏ظاهرا قرار است این شهاب سنگ در تاریخ 28 اوت از نزدیکی زمین عبور کند. آخرین بار شهاب سنگ ‏ونوس از نزدیکی زمین عبور کرد، اما ناسا اعلام کرده شهاب سنگ با فاصله‌ای 40 برابر نزدیک‌تر از ونوس از ‏کنار زمین عبور خواهد کرد. ‏
برخی دانشمندان معتقد هستند که برخورد شهاب سنگی به بزرگی ونوس به زمین اتفاقی دور از ذهن نیست. ‏چراکه این اتفاق در گذشته نیز رخ داده و زمین‌شناسان برخی از عوارض زمین را شناسایی کرده‌اند که ‏توسط برخورد شهاب سنگ رخ داده‌اند.
شهاب سنگ‌ها اجرام آسمانی هستند که در فضا در حرکت هستند ‏و امکان برخوردشان با زمین دور از انتظار نیست.
خوشبختانه تاکنون ناسا شهاب سنگی را که قرار باشد با زمین ‏برخورد کند شناسایی نکرده. دانشمندان ناسا اعلام کرده‌اند تاکنون 95‌درصد از شهاب سنگ‌ها را با ‏طول یک کیلومتر یا بیشتر شناسایی کرده‌اند که هیچ کدامشان با زمین برخورد نخواهند کرد. ناسا البته ‏همچنان به رصد شهاب سنگ‌ها ادامه می‌دهد. ‏
برخی از شهاب سنگ‌ها آن‌قدر خطرناک‌اند که اگر در شهری به زمین بیفتند می‌توانند نیرویی تولید ‏کنند که بتواند کل شهر را با خاک یکسان کند. شهاب‌سنگ‌ها بیشتر از سنگ‎ ‎و فلز‎ ‎تشکیل شده‌اند.
این اجرام ‏هنگامی که وارد جو زمین‎ ‎می‌شوند به دلیل قطر زیادشان از جو می‌گذرند و دهانه‌ها و عوارض گوناگونی را از ‏خود بر جای می‌گذارند. برای نمونه دهانه بارینجر‎ ‎در آریزونا‎ ‎و دهانه وردفورت‎ ‎در آفریقای جنوبی‎.


 
http://shahrvand-newspaper.ir/News/Main/169453/حرکت-شهاب-سنگی-به-بزرگی-اهرام-مصر-به-سمت-زمین