آژير
 

 

پدرکشی در محله پاسداران
میزان| راز پسر جوان که پدرش را به قتل رسانده و جسدش را مثله کرده بود هنگام انتقال جسد فاش شد.
 شامگاه پنجشنبه وقوع قتل در محله پاسداران به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد که بلافاصله ماموران کلانتری ۱۰۲ پاسداران در محل جنایت در یک خانه قدیمی حاضر شدند. در جریان تحقیقات مشخص شد روز دوشنبه پسر بزرگ خانواده که به مواد مخدر اعتیاد دارد از پدر ۶۶ساله‌اش که وی نیز معتاد و سابقه‌دار بود، درخواست پول می‌کند که با مخالفت وی روبه‌رو می‌شود.
در ادامه براساس گفته‌های متهم، پدرش با شمشیر به وی حمله می‌کند که او نیز چاقویی برداشته و ضربه‌ای به قلب پدر خود وارد می‌کند. متهم به قتل پس از ارتکاب جنایت، جسد پدرش را در زیرزمین خانه مثله و مخفی می‌کند که شامگاه پنجشنبه هنگام انتقال جسد، برادرش متوجه ماجرا شده و راز قتل فاش می‌شود.
پس از کشف قطعات جسد و اعترافات متهم ۴۶ساله، او با دستور قضائی بازداشت و به پلیس آگاهی منتقل شد.

تصادف مرگبار ماشین عروس
حادثه رانندگی در کاروان عروسی در جوین استان خراسان رضوی داماد و دو میهمان زن را به کام مرگ برد. این تصادف در کاروان عروسی بامداد جمعه در محور حکم‌آباد به نقاب روی داد و باعث فوت 3 نفر شد. در این حادثه خودرو پراید حامل عروس به علت رعایت نکردن فاصله بعد از سبقت، با خودرو پرایدی که از پشت با سرعت به آن نزدیک شده بود، برخورد کرد. رئیس جمعیت هلال‌احمر جوین در این‌باره گفت: در این حادثه داماد و دو خانم جان باختند و 7 نفر مصدوم شدند.
حمزه ملک‌خواهی افزود: یکی از مصدومان کودک است که در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان جوین بستری شد.

درگذشت یک کشتی‌گیر بر اثر سانحه رانندگی
ابوالفضل دباغی از کشتی‌گیران استان مازندران بر اثر سانحه رانندگی در شهرستان ساری درگذشت.
ابوالفضل دباغی از کشتی‌گیران مازندرانی که در آخرین حضور خود در میدان‌های کشتی اوایل بهمن‌ماه ‌سال ‌جاری به مدال برنز رقابت‌های سربازان نیرو‌های مسلح دست یافته بود، در سانحه رانندگی جان باخت.

دزد فراموشکار در دام پلیس تهران
میزان| کشف رسید بانک در خانه مالباخته و بررسی آن ماموران را به دزد فراموشکار رساند. روز یکشنبه مرد جوانی با مراجعه به کلانتری قلهک در شکایتی مدعی شد سارق یا سارقانی با ورود به منزلش مقدار زیادی پول، طلا، لپ‌تاپ و یک ساعت گران‌قیمت را به سرقت برده‌اند. با اعلام این شکایت، بلافاصله به دستور رئیس کلانتری، تیم تجسس در محل سرقت حاضر شد.  بررسی‌های اولیه ماموران نشان می‌داد سارق با تخریب در بالکن طبقه اول وارد خانه مالباخته و پس از سرقت از طریق بالکن متواری شده‌ است.  در ادامه تجسس و بررسی محل سرقت، ماموران متوجه وجود رسید دستگاه کارتخوان روی فرش اتاق خواب شدند. صاحبخانه وقتی با برگه رسید دستگاه کارتخوان روبه‌رو شد، اعلام کرد که این رسید متعلق به او نیست. ماموران که با پیدا کردن این رسید احتمال می‌دادند رسید متعلق به سارق یا سارقان باشد، تحقیقات خود را روی این موضوع متمرکز کردند.  سرانجام پس از تحقیقات و استعلام مشخص شد برگ تراکنش بانکی متعلق به دستگاه کارتخوان یک سوپرمارکت در محله تهرانپارس است. با شناسایی این مغازه، ماموران کلانتری به صورت نامحسوس تحقیقات خود را ادامه دادند تا سرانجام هویت صاحب حساب شناسایی شد.  با شناسایی هویت صاحب حساب، ماموران با بررسی سوابق کیفری او متوجه شدند دارای چند سابقه کیفری به اتهام سرقت منزل است. ماموران که از وقوع سرقت از سوی این دزد سابقه‌دار مطمئن شده بودند، با کسب دستور قضائی تحقیقات را برای دستگیری متهم آغاز کردند.  سرانجام روز چهارشنبه ماموران کلانتری قلهک با شناسایی پاتوق متهم و اطمینان از حضور او در این پاتوق در شرق تهران، موفق شدند او را دستگیر و به کلانتری منتقل کنند.  سرهنگ دوم ضرغام آذین، رئیس کلانتری ۱۲۴ قلهک با اعلام این خبر گفت: متهم پس از انتقال به کلانتری منکر هرگونه سرقت بود و ادعا کرد اصلا نمی‌داند محله اختیاریه کجاست. درحالی‌که تحقیقات برای رمزگشایی از این پرونده ادامه داشت، مالباخته پس از حضور در کلانتری و مواجه شدن با متهم، ساعت مچی سرقت‌شده از خانه‌اش را روی دست سارق مشاهده کرد. سرانجام سارق که متوجه شده بود نمی‌تواند منکر سرقت شود، به سرقت از خانه خیابان اختیاریه اعتراف و دوستش را به‌عنوان همدستش در این سرقت معرفی کرد. رئیس کلانتری ۱۲۴ قلهک اضافه کرد: با توجه به سوابق متهم و وقوع سرقت منزل در محدوده، متهم برای شناسایی سایر جرایمش در اختیار ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. همچنین تحقیقات برای دستگیری همدست متهم ادامه دارد.


 
http://shahrvand-newspaper.ir/News/Main/126283/آژير