آژير
 

 

متهم فراری پرونده بنیتا دستگیر شد
شهروند| متهم فراری پرونده بنیتا که در زمان ربودن این دختربچه، او نیز در محل حضور داشت از سوی پلیس بازداشت شد.محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از دستگیری متهم فراری پرونده بنیتا خبر داد و گفت: «این فرد که احمد نام دارد، در صحنه سرقت حضور داشت اما نقش وی در پرونده هنوز مشخص نیست. با کار اطلاعاتی صبح روز سه‌شنبه 21شهریور مخفیگاه این متهم فراری شناسایی و او دستگیر شد. هنوز نقش او در صحنه سرقت و حضور در تحصیل اموال مسروقه در قیام‌دشت در دست بررسی است.»

اعدام شرور سابقه‌دار عنبرآبادی در ملأعام
میزان| حکم قصاص یکی از افراد شرور و سابقه‌دار شهرستان عنبرآباد صبح دیروز در ملأعام اجرا شد.یوسف سبحانی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عنبرآباد از اجرای حکم قصاص یکی از افراد شرور و سابقه‌دار این شهرستان خبر داد و گفت: «این متهم سوابق و محکومیت‌های متعدد کیفری ازجمله سرقت، ضرب و جرح و قتل را در پرونده سیاه خود به ثبت رسانده بود. متهم در آخرین جنایت خود مرتکب قتل یکی از سرمایه‌گذاران این شهرستان شده بود. مقتول به نام کرامت دهدشتی شامگاه هشتم آبان‌ سال 94 توسط آدم‌ربایان در باغ کشاورزی خود در شهر دوساری ربوده شد و با توجه به مقاومت، مقتول مورد ضرب و جرح شدید قرار گرفت که بر اثر شدت جراحات جان باخت. پس از 20روز تلاش شبانه‌روزی دستگاه قضائی و پلیس آگاهی شهرستان عنبرآباد و پس از یک‌سری اقدامات اطلاعاتی و تحقیقاتی پیچیده، قاتل در مخفیگاهش در شهرستان رودبار جنوب شناسایی و دستگیر شد. در این رابطه 6 متهم در شهرهای مختلف دو استان کرمان و سیستان‌وبلوچستان دستگیر شدند و از این تعداد چهار نفر با قرار بازداشت موقت راهی زندان شدند. علت و انگیزه اصلی قتل اخاذی و سرقت خودرو لوکس خارجی مقتول بود. پرونده در مدت زمان قانونی در مراجع قضائی شهرستان و استان مورد رسیدگی قرار گرفت و پس از تأیید حکم قصاص در دیوانعالی کشور، صبح روز 21شهریور ماه با حضور اعضای شورای تأمین شهرستان در ملأعام اجرا و این شرور به دار مجازات آویخته شد.»

هلاکت قاتل مامور پلیس
شهروند|  قاتل مامور پلیس در گچساران به هلاکت رسید و دو همدست دیگرش دستگیر شدند.
سردار مهدی انصاری، فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح جزییات این خبر گفت: «در پی به شهادت رسیدن یکی از کارکنان پلیس آگاهی استان هنگام دستگیری یک شرور مسلح فراری در روز هجدهم شهریورماه ‌سال ‌جاری در یکی از روستاهای شهرستان گچساران، پلیس استان عملیات شناسایی و دستگیری عوامل این حادثه را آغاز کرد. بعد از چند روز تحقیق، ساعت 6 صبح روز سه‌شنبه، 21شهریورماه 96 محل اختفای این شرور فراری و همدستانش در یکی از محلات شهر دهدشت شناسایی و محاصره شد. این افراد شرور که همه مسلح بودند وقتی خود را در محاصره پلیس دیدند، به سوی ماموران شلیک کردند. در این درگیری مسلحانه «کوروش پور سیامک» قاتل شهید فرزادیان به هلاکت رسید و دو همدست دیگرش نیز دستگیر شدند.»

حکم اعدام دوباره برای متجاوز به 40 زن و دختر
تسنیم| مرد جوانی که با جعل عنوان «پستچی» اقدام به تجاوز به ۴۰زن و دختر جوان کرد و حکم اعدامش در دیوانعالی کشور نقض شد، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب محاکمه و دوباره به اعدام محکوم شد.پرونده موسوم به پستچی متجاوز، در تیرماه‌ سال 91 با شکایت تعدادی از زنان و دخترانی که مورد آزار و اذیت جنسی و سرقت اموال واقع شده بودند، مطرح شد و نهایتا پس از بررسی‌های پلیسی، متهم در یکی از روستاهای شهرستان صومعه‌سرای استان گیلان دستگیر شد. پس از انتشار تصویر متهم در رسانه‌ها، تعداد شکات این متهم به 40نفر رسید. نهایتا بعد از انجام بازجویی‌ها، پرونده در دادسرای ناحیه 21 بررسی شد و متهم به هر 40فقره تجاوز اقرار کرد. رسیدگی به این پرونده به شعبه 15دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محول شد و نهایتا پس از تشکیل چندین جلسه، دادگاه متهم را مفسد فی‌الارض تشخیص داد و به اعدام در ملأعام محکوم کرد. پرونده با اعتراض متهم به دیوانعالی کشور ارسال شد و شعبه دیوان نیز پس از بررسی، حکم صادره را نقض کرد. شعبه 28دادگاه انقلاب به‌عنوان شعبه هم‌عرض، دوباره به اتهامات متهم این پرونده رسیدگی کرد و براساس قراین و شواهد موجود، متهم را مفسد فی‌الارض شناخت و به اعدام محکوم کرد. این حکم نیز قابل اعتراض در دیوانعالی کشور است.

 


 
http://shahrvand-newspaper.ir/News/Main/112362/آژير